Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Canon Pixma G1411 A4 InkJet CISS printer, mono 8.8 ipm, color 5.0 ipm (GI490 Bk,C,M ,Y)

Има на залиха
8.453 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 19-05-2022
КОД: 986154
1-3 дена
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Canon Pixma G1411 Canon A4 InkJet CISS printer, mono 8.8 ipm, color 5.0 ipm (GI490 Bk,C,M ,Y) Компактен печатач што се дополнува со мастило за голема потрошувачка за секојдневно економично печатење на живописни фотографии и остри документи во домот. Компактен и економичен печатач за секојдневно печатење со голем обем Овој компактен печатач што се дополнува со шишиња за мастило за голема потрошувачка, едноставно поврзување преку USB и издржливост за работа со голем обем на страници овозможува печатење на висококвалитетни документи со остар текст и живописни фотографии без рабови со големина до A4 со мал трошок по страница. Неверојатно голем број на отпечатени страници Добијте економично и продуктивно печатење со голем обем* до 12000 страници од 2 резервоари со црно мастило или до 7000 страници со употреба на еден комплет резервоари во боја. Компактен, сигурен и достапен Овој достапен и компактен печатач се вклопува во секој дом или канцеларија и е идеален за голем обем на печатење благодарение на неговиот долготраен систем на мастила FINE и заден механизам за снабдување со капацитет од 100 листови. Висококвалитетни отпечатени материјали Печатете со висок квалитет благодарение на технологијата FINE и системот на хибридни мастила од Canon со црн пигмент за остри документи и базирани на боја за живописни фотографии без рабови со големина до A4. Детални спецификации Општи спецификации Функции Печатете Спецификации на печатачот Резолуција на печатење До 48001 x 1200 dpi Технологија за печатење 2 FINE картриџи (црн и во боја) Печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат Брзина на црно-бело печатење Прибл. 8,8 слики/мин.2 Брзина на печатење во боја Прибл. 5,0 слики/мин.3 Брзо печатење на фотографии Без рабови 10x15cm: прибл. 60 секунди4 Печатење без рабови Да (A4, писмо, 20x25cm, 13x18cm, 13x13cm, 10x15cm) Картриџи и потрошувачка Стандардни картриџи за мастило GI-490 GI-490 GI-490 GI-490 Потрошувачка на картриџи (обична хартија) Печатење A4 документи во боја5 Црно-бело: 12.000 страници* Бои: 7000 страници* * Проценета потрошувачка на додаток Потрошувачка на картриџи (печатење фотографии) Печатење фотографии во боја од 10x15cm6 Во боја: 2000 фотографии* * Проценета потрошувачка на додаток Поддршка за хартија Видови на хартија Обична хартија Хартија за висока резолуција (HR-101N) Фото-хартија плус сјајна II (PP-201) Фото-хартија Pro Luster (LU-101) Фото-хартија плус полусјајна (SG-201) Сјајна фото-хартија за „секојдневна употреба“ (GP-501) Матирана фото-хартија (MP-101) Плик Максимален внес на хартија Заден фах: макс. 100 листови (обична хартија) Големини на хартија A4, A5, B5, 10x15cm, 13x18cm, 20x25cm, пликови (DL, COM10), писма, правни Тежина на хартија Обична хартија: 64 – 105 g/m² Фото-хартија од Canon: до 275 g/m² Интерфејс Тип и големина на екран Нема екран Тип на интерфејс - PC / Mac Hi-Speed USB (приклучок B) Софтвер Поддржани оперативни системи Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1 Потребен е .NET Framework 4.5.2 или 4.6 Минимални системски предуслови Windows: простор на дискот од 3,1 GB, Internet Explorer 8 Екран: 1024 x 768 XGA Вклучен софтвер Драјвер за печатач My Image Garden со печатење од Full HD видеозаписи7 Брзо мени Easy-WebPrint EX (преземете)8 Физички карактеристики Тежина прибл. 4,8 kg Димензии (Ш x Д x В) прибл. 445 x 330 x 135 mm Ниво на акустичен шум прибл. 54,5 dB(A)9 Работна температура 5-35°C Работна влажност 10-90%RH (без кондензација) Извор на напојување со енергија AC 100-240V, 50/60Hz Потрошувачка на енергија Исклучено: прибл. 0,2 W Режим на подготвеност (поврзување со компјутер преку USB): прибл. 0,6 W (исклучена лампа за скенирање) Режим на подготвеност (сите приклучоци поврзани): Прибл. 0,6 W (исклучена лампа за скенирање) Време за премин во режим на подготвеност: 1 минута 10 секунди Печатење: прибл. 11 W10
Спецификации
Категорија InkJet Принтери
Color/Mono N/A
WiFi N/A
Duplex printing N/A
Duty Cycle N/A
Pages per minute N/A
Internal memory N/A
Promotion Type Подарок, Ново
Brand Canon
Part Number NULL
Write Your Own Review
You're reviewing:Canon Pixma G1411 A4 InkJet CISS printer, mono 8.8 ipm, color 5.0 ipm (GI490 Bk,C,M ,Y)
Повеќе продукти од Canon