Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

CANON Pixma G3411 InkJet CISS printer, print, copy, scan / Wi-FI, mono 8.8 ipm, color 5 ipm (GI490Bk,C,M,Y)

Има на залиха
10.611 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 19-05-2022
КОД: 986193
1-3 дена
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Canon Pixma G3411 MF InkJet CISS printer, print, copy, scan / Wi-FI, mono 8.8 ipm, color 5 ipm (GI490Bk,C,M,Y) Компактен сè-во-едно уред со Wi-Fi што се дополнува со мастило за голема потрошувачка, за економично домашно или деловно печатење од паметни уреди и од услугата Cloud. Компактно и поврзано печатење, копирање и скенирање со голем обем Овој сигурен повеќефункционален уред со Wi-Fi за домашна или канцелариска употреба нуди значителни заштеди со ненадминат обем на работа и мали трошоци за печатење на висококвалитетни документи и живописни фотографии, како и едноставно поврзување со паметен уред и со услугата Cloud. Неверојатно голем број на отпечатени страници Добијте економично и продуктивно печатење со голем обем* до 12000 страници од 2 резервоари со црно мастило или до 7000 страници со користење еден комплет резервоари во боја. Паметно поврзување Печатете и скенирајте безжично од паметни уреди и од услугата Cloud преку апликацијата Canon PRINT (iOS и Android), со вградена поддршка за PIXMA Cloud Link и Mopria® (Android). Висококвалитетни отпечатени материјали Печатете со висок квалитет благодарение на технологијата FINE и системот на хибридни мастила од Canon со црн пигмент за остри документи и базирани на боја за живописни фотографии без рабови со големина до A4. Општи спецификации Функции Wi-Fi, печатење, копирање, скенирање, Cloud Link Спецификации на печатачот Резолуција на печатење До 48001 x 1200 dpi Технологија за печатење 2 FINE картриџи (црн и во боја) Печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат Брзина на црно-бело печатење Прибл. 8,8 слики/мин.2 Брзина на печатење во боја Прибл. 5,0 слики/мин.3 Брзо печатење на фотографии Без рабови 10x15cm: прибл. 60 секунди4 Печатење без рабови Да (A4, писмо, 20x25cm, 13x18cm, 13x13cm, 10x15cm) Картриџи и потрошувачка Стандардни картриџи за мастило GI-490 GI-490 GI-490 GI-490 Потрошувачка на картриџи (обична хартија) Печатење A4 документи во боја5 Црно-бело: 12.000 страници* Бои: 7000 страници* * Проценета потрошувачка на додаток Потрошувачка на картриџи (печатење фотографии) Печатење фотографии во боја од 10x15cm6 Во боја: 2000 фотографии* * Проценета потрошувачка на додаток Поддршка за хартија Видови на хартија Обична хартија Хартија за висока резолуција (HR-101N) Фото-хартија плус сјајна II (PP-201) Фото-хартија Pro Luster (LU-101) Фото-хартија плус полусјајна (SG-201) Сјајна фото-хартија за „секојдневна употреба“ (GP-501) Матирана фото-хартија (MP-101) Плик Максимален внес на хартија Заден фах: макс. 100 листови (обична хартија) Големини на хартија A4, A5, B5, 10x15cm, 13x18cm, 20x25cm, пликови (DL, COM10), писма, правни Тежина на хартија Обична хартија: 64 - 105 г/м² Фото-хартија од Canon: до 275 g/m² Спецификации на скенерот Тип на скенер CIS скенер со рамно лежиште за фотографии и документи Резолуција на скенер (оптичка) 600 x 1200 dpi7 Брзина на скенирање на A4 Прибл. прибл. 19 сек.8 Длабочина на скенирање (влез / излез) Во боја: 48 бита / 24 бита Тонови на сиво: 16 бита / 8 бита Максимална големина на документ 216 x 297 mm Спецификации на копирот Брзина на копирање sFCOT: прибл. 24 сек.9 sESAT: прибл. 3,5 слики/мин.10 Повеќекратно копирање 20 копии (макс.) Функции за копирање Копирање на документи (обична хартија) Зумирање на копија Вклопување на цела страница Интерфејс Тип и големина на екран LCD (црно-бел екран од 1,2 инчи) Тип на интерфејс - PC / Mac Hi-Speed USB (приклучок B) Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n Wi-Fi безбедност: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, администраторска лозинка Тип на интерфејс - друго PIXMA Cloud Link (од паметен телефон или таблет-уред) Апликација PRINT Inkjet/SELPHY од Canon Mopria (Android) Google Cloud Print Режим на пристапна точка Софтвер Поддржани оперативни системи Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1 Потребен е .NET Framework 4.5.2 или 4.6 Поддржани системи за мобилни уреди iOS, Android, Windows 10 Mobile Минимални системски предуслови Windows: простор на дискот од 3,1 GB, Internet Explorer 8 Екран: 1024 x 768 XGA Вклучен софтвер MP Driver со Scanning Utility My Image Garden со печатење од Full HD видеозаписи11 Брзо мени Easy-WebPrint EX (преземете)12 Физички карактеристики Тежина прибл. 6,3kg Димензии (Ш x Д x В) прибл. 445 x 330 x 163 mm Ниво на акустичен шум прибл. 53,5 dB(A)13 Работна температура 5-35°C Работна влажност 10-90%RH (без кондензација) Извор на напојување со енергија AC 100-240V, 50/60Hz Потрошувачка на енергија Исклучено: прибл. 0,2W Режим на подготвеност (поврзување со компјутер преку Wi-Fi): прибл. 1,2W (исклучена лампа за скенирање) Режим на подготвеност (сите приклучоци поврзани): Прибл. 1,2W (исклучена лампа за скенирање) Време за премин во режим на подготвеност: 10 минути 50 секунди Копирање: прибл. 11 W14
Спецификации
Категорија Мултифункциски принтери
Color/Mono N/A
WiFi N/A
Duplex printing N/A
Duty Cycle N/A
Pages per minute N/A
Internal memory N/A
Promotion Type Подарок, Ново
Brand Canon
Part Number NULL
Type Printer N/A
Write Your Own Review
You're reviewing:CANON Pixma G3411 InkJet CISS printer, print, copy, scan / Wi-FI, mono 8.8 ipm, color 5 ipm (GI490Bk,C,M,Y)
Повеќе продукти од Canon