Vivax ACP-12CCIFM35AERI, Kapacitet hlađenja 3520 W, Kapacitet grijanja 4100 W, I feel function - follow me, Turbo funkcija, Auto swing, Memory funkcija (auto restart), Sleep mode, Samodijagnostika, Soft start, 24h timer, LED ekran, Filtar praši

KLIMA MULTI SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-12CCIFM35AERI, Kapacitet hlađenja 3520 W, Kapacitet grijanja 4100 W, I feel function - follow me, Turbo funkcija, Auto swing, Memory funkcija (auto restart), Sleep mode, Samodijagnostika, Soft start, 24h timer, LED ekran, Filtar praši МУЛТИ СПЛИТ СИСТЕМИТЕ СЕ ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО НАДВОРЕШНА ОД ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА. НА ЕДНА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА МОЖЕ ДА СЕ ПРИКЛУЧАТ ПОВЕЌЕ ВНАТРЕШНИ ЕДИНИЦИ ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

17.990  ден.

Редовна цена:

16.415 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Hard Disk 3,5" 500GB Refurbished HDD, Various brands Western Digital, Seagate. Class A tested

Hard Disk 3,5" 500GB Refurbished HDD, Various brands Toshiba, Seagate. Class A tested

Цена

1.800  ден.

Редовна цена:

1.800 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Vivax ACP-18CF50AERI, Kapacitet hlađenja 5,28 kW, Kapacitet grijanja 5,67 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,5, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 4,9, J

KLIMA PODNI I PLAFONSKI SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-18CF50AERI, Kapacitet hlađenja 5,28 kW, Kapacitet grijanja 5,67 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,5, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 4,9, J ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

56.990  ден.

Редовна цена:

57.148 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Vivax ACP-12CH35AERI GOLD, 3,52 kW/3,81 kW, A++/A+

Vivax ACP-12CH35AERI GOLD, Kapacitet hlađenja 3,52 kW, Kapacitet grijanja 3,81 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,8, SCOP koeficijent 4,2, Predviđeno opterećenje pri grijanju ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

28.990  ден.

Редовна цена:

29.182 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Vivax ACP-12CT35AERI, Kapacitet hlađenja 3,52 kW, Kapacitet grijanja 3,81 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,1, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 3,6, J

KLIMA PODNI I PLAFONSKI SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-12CT35AERI, Kapacitet hlađenja 3,52 kW, Kapacitet grijanja 3,81 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,1, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 3,6, J ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

39.990  ден.

Редовна цена:

40.733 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Dell Optiplex 990 Mini Tower – Intel® Core™ i5-2400/8GB DDR3 /250GB HDD/ DVD-RW/Win10Pro

Dell Optiplex 990 SFF – Intel® Core™ i5-2400/8GB DDR3/250GB HDD/DVD-RW/Win 10Pro Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) *Процесор - Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz) *РАМ - 8GB DDR3 *Хард Диск - 250GB SATA Можност доплата за надограба со SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) *Оптички уред - DVD RW *Графичка карта - Intel® HD Graphics (2 х PCIEx слот, можност за додавање графичка карта по желба) * Надворешни Порти: Предни: 4 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone) Задни: 6 x USB 2.0 ; 1 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA x 1 x DisplayPort ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out *Оперативен систем - Windows 10 Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

19.500  ден.

Редовна цена:

19.900 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

DD-Cancelаrea Celeron G1840, 4GB, HD2000, 500GB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична плоча - Motherboard Gigabyte H81M Процесор - Intel® Celeron® Processor G1840 (2M Cache, 2.80 GHz) Меморија - RAM 4GB DDR3 1600Mhz Графичка карта - VGA Intel HD2000 Integrated Хард диск - HDD 500GB SATA3 Куќиште - CASE Matrix 700W Оптички уред - DVD RW Samsung 24x Black SATA Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

10.700  ден.

Редовна цена:

10.956 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

Vivax ACP-09CH25AEZI, Kapacitet hlađenja 2,7 kW, Kapacitet grijanja 2,93 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,1, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 2,4, Ja

KLIMA SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-09CH25AEZI, Kapacitet hlađenja 2,7 kW, Kapacitet grijanja 2,93 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,1, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 2,4, Ja ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

19.990  ден.

Редовна цена:

20.549 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

Vivax ACP-12CH35AESI+, 3,52 kW/3,81 kW, A++/A+

Енергетска класа Ладење A++ Греење A+ Ниво на бучавост Внатрешни 52 Надворешен 59 Димензии Внатрешно 805x193x302 Надворешен 800x333x554 Тежина 7,7kг Останато Напојување ~220-240V/1/50Hz; outdoor unit Проток на воздух 563 Капацитет (Ладење) 3.52(1.26-4.45)kW Компресор GMCC ASN98D22UFZ Капацитет (Греење) 3.81(1.07-4.87)kW

Цена

23.990  ден.

Редовна цена:

24.683 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

Vivax ACP-18CH50AERI, Kapacitet hlađenja 5,28 kW, Kapacitet grijanja 5,57 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,8, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 4,2, J

KLIMA SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-18CH50AERI, Kapacitet hlađenja 5,28 kW, Kapacitet grijanja 5,57 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,8, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 4,2, J ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

39.990  ден.

Редовна цена:

41.219 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

GIGABYTE Z270 Gaming LGA1151

GIGABYTE MB 6th & 7th Gen i7/i5/i3/Pen/Cel,LGA1151, Z270 Gam 3,4x DDR4, max. 64GB, In.Gr.CPU, 1xPCI-ex16 @16, 2xPCI-ex16 @4, 3xPCI-Ex1, 1x M.2. PCIe, 2xSATA,6xSATA 6Gb/s,RAID 0/1/5/10, 1xUSB 3.1 (type-A/C), 8xUSB3, 6xUSB2, ALC1220,E2500,HDMI,DVI,ATX more info - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6093#kf

Цена

7.704  ден.

Редовна цена:

7.943 ден.

Гаранција:990

Залиха:Прашај

Vivax ACP-09CH25AESI+, 2,64 kW/2,93 kW, A++/A+

Energy efficiency class (Heating) Ладење A++ Греење A+ Sound power level (Indoor) Внатрешни 53 Надворешен 58 Net dimensions Внатрешно 717x193x302 Надворешен 770x300x555 Тежина 7.4кг Останато Напојување ~220-240V/1/50Hz; outdoor unit Проток на воздух 472 Капацитет 2.64(1.17-3.31)kW Компресор GMCC ASN98D22UFZ Капацитет (Греење) 2.93(0.82-3.72)kW

Цена

22.990  ден.

Редовна цена:

23.711 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

Vivax ACP-09CH25AERI, 2,93 kW/2,64 kW, A++/A+

Тип Производ CE - Инвертер клима Капацитет ладење [kW] 2,64 Капацитет греење [kW] 2,93 Еколошки гас R410A Енергетска класа ладење A++ Енергетска класа греење A+ EER коефициент 0 SEER коефициент 7,4 COP коефициент 0 SCOP коефициент 4,2 Предвидено оптеретување при греење 2,6 Јачина на звук при стандардни услуви (UJ) [dB] 53 Јачина на звук при стандардни услуви (VJ) [dB] 58 Функционалности I feel функција, Turbo mode, auto mode, auto restart, ionizator, самодијагностика на дефекти, sleep mode, soft start, timer Останато LED ekran, bio филтер, dust филтер, рамна предна маска Функции Исушувач на преостанатата влага, Грејач на компресорот и кондензаторот, Функциија на заштеда на енергија, Придвижување при низок напон, Заштита на вентилот на надворешната единица, Геење и ладење при температура -15°C, Wi-Fi ready Влезна моќност на ладење [W] 750 Влезна моќност на греење [W] 770 Проток на воздух [m3/h] 420 Капацитет на одвлажнување [l/h] 1 Бучност - UJ [dB(A)] 37 Бучност - VJ [dB(A)] 55 Подрачје на работа -15°C≤T≤50°C

Цена

24.990  ден.

Редовна цена:

25.777 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

HP Compaq Elite 8300 USDT Intel® Core™ i5-3470 /8GB DDR3 /320GB /Win10Pro

HP Compaq Elite 8300 USDT Intel Core i5 3470S/8GB DDR3/320GB/Win10Pro Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) *Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz) *РАМ - 8GB DDR3 *Хард Диск - 320GB SATA Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) *Графичка карта - Intel® HD Graphics (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) *Оперативен систем - Windows 10 Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice) Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

17.900  ден.

Редовна цена:

18.500 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Vivax ACP-12CH35AEVI, 3,52 kW/3,81 kW, A++/A+

Vivax ACP-12CH35AEVI, Kapacitet hlađenja 3,52 kW, Kapacitet grijanja 3,81 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,9, SCOP koeficijent 4,1, Predviđeno opterećenje pri grijanju 2,7, ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

33.990  ден.

Редовна цена:

35.140 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Fujitsu Celsius H710 15.6" A Class Intel Core i7 2760QM 2,4GHz 2nd gen/8GB DDR3/128 GB SSD/Nvidia Quadro 1920x1080 Full HD/Finger Print/Win10

Fujitsu Celsius H710 15.6" A Class Intel Core i7 2760QM 2,4GHz 2nd gen/8GB DDR3/128 GB SSD/Nvidia Quadro 1920x1080 Full HD/Finger Print/Win10Home MAR Preinstalled Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е преинсталиран на компјутерот заедно со сите потребни дрјавери. Моќна работна станица (WORKSTATION) сместена во 15 инчен лаптоп. Врвни перформанси Core i7 процесор, Nvidia Quadro графичка картица, SSD диск. Идеален за гејминг, графички дизајн, рендеринг. Промотивно 12 месеци гаранција 7 дена гаранција за враќање пари Екран : 15.6 inch 16:9, 1920x1080 pixel, glossy: no Процесор - Intel® Core™ i7-2720QM 2,2GHz 2nd gen (6M Cache, up to 3.30 GHz) РАМ - 8GB DDR3 Хард Диск - 128GB SSD Графичка карта : NVIDIA Quadro 1000M - 2048 MB, Core: 700 MHz, Memory: 900 MHz, GF108, 8.17.12.6640 - nVIDIA ForceWare 266.40 Останато : 1 PC-Card, 1 Express Card 54mm, 3 USB 2.0, 1 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 VGA, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock, 1 eSata, Audio Connections: 1 out, 1 in, Card Reader: SD/MS/MSPro, 1 SmartCard, 1 Fingerprint Reader Димензии: height x width x depth (in mm): 36 x 372 x 255 ( = 1.42 x 14.65 x 10.04 in) Тежина: 2.75 kg Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed (инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми) Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија. Дополнителни попусти на поголеми порачки. Прочитајте комптна рецензија на следниот линк http://www.notebookcheck.net/Fujitsu-Celsius-H710-WXP11DE.60072.0.html

Цена

31.900  ден.

Редовна цена:

33.000 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Vivax ACP-24CC70AERI, Kapacitet hlađenja 7030(1200-8210) W, Kapacitet grijanja 7030(1200-8650) W, Klasa energetske učinkovitosti (hlađenje/grijanje) A++/A+, Energetska učinkovitost (EER/COP) 6,10/4,00, Auto swing, Memory function (auto restart

KLIMA KASETNI SISTEMI Vivax Vivax ACP-24CC70AERI, Kapacitet hlađenja 7030(1200-8210) W, Kapacitet grijanja 7030(1200-8650) W, Klasa energetske učinkovitosti (hlađenje/grijanje) A++/A+, Energetska učinkovitost (EER/COP) 6,10/4,00, Auto swing, Memory function (auto restart КАСЕТНИТЕ СИСТЕМИ СЕ ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО НАДВОРЕШНА ОД ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА. НА ЕДНА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА МОЖЕ ДА СЕ ПРИКЛУЧАТ ПОВЕЌЕ ВНАТРЕШНИ ЕДИНИЦИ ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

66.990  ден.

Редовна цена:

69.306 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Tesla Klima Tesla TC32H3-12410B 3,5 KW

Енергетска класаB / B Напојување220-240V / 50Hz Капацитет на ладење 3200 W Капацитет на греење 3500 W Моќност на ладење 1060 W Моќност на греење 1020 W Проток на воздух500 m3/h Ниво на шум внатрешна / надворешна32-40 / 54 dB(A) Тип на гас и количинаR410 a / 700 g Нето тежина внатрешна / надворешна9 / 28 kg

Цена

14.990  ден.

Редовна цена:

15.519 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 часа

Vivax ACP-09CH25AEMI, 2,64 kW/2,93 kW, A++/A+

Brand Vivax Вид производ CE - Инвертер Klima Капацитет ладење [kW] 2,64 Капацитет греење [kW] 2,93 Еколошки гас R410A Енергетска класа ладење A++ Енергетска класа греење A+ EER коефициент 0 SEER коефициент 6,1 COP коефициент 0 SCOP коефициент 4 Предвидено оптеретување при греење 2,4 Јачина на звук при стандардни услови (ВЕ) [dB] 52 Јачина на звук при стандардни услови (НЕ) [dB] 58 Функционалност Turbo mode, auto mode, auto restart, самодијагностика, sleep mode, soft start, timer LCD ekran, bio филтер, dust филтер Функции Исушувач на преостанатата влага, Покренување при низок напон, Заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready Влезна моќност на ладење [W] 879 Влезна моќност на греење [W] 887 Проток на воздух [m3/h] 430 Капацитет на одвлажнување [l/h] 1 Бучност - ВЕ [dB(A)] 38 Бучност - НЕ [dB(A)] 53 Дијапазон на работа -15°C≤T≤50°C

Цена

20.990  ден.

Редовна цена:

21.764 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

Vivax ACP-12CH35AEZI, 3,7 kW/3,81 kW, A++/A+

Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.1 / 4.0) Максимален капацитет на ладење: 4100 W Максимален капацитет на греење: 4220 W Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење: 3810 W Влезна моќност ладење: 1256 W Влезна моќност греење: 1154 W Проток на воздух: 520 m³/h Капацитет на одвлажнување: 1 l/h Ниво на бучава: внат. единица: 38 dB (A) / над. единица: 55 dB (A) Работна температура: од - 15 °C до 50 °C Маса внатрешна единица: 7.2 kg Маса надворешна единица: 25.2 kg Препорачана површина: 35 m² Фреон: Еколошки фреон R410A Филтри: Cold catalyst филтер Димензии надворешна единица: 770x300x555 mm Димензии внатрешна единица: 800x188x275 mm Останато: Висока ефикасност, прикажување на само диагноза, индикатор за истекување на гасот за разладување, 1 W standby, cold catalyst филтер, опсег на оперативно работно греење (-15°C), турбо, заштита на вентил надворешна единица 4.2 design, безшумна операција, интелегентно отопување, 12 fan speed, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран.

Цена

20.990  ден.

Редовна цена:

21.765 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Vivax ACP-12CH35AES, Kapacitet hlađenja 3,52 kW, Kapacitet grijanja 3,66 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A, Energetska klasa grijanja A

KLIMA SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-12CH35AES, Kapacitet hlađenja 3,52 kW, Kapacitet grijanja 3,66 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A, Energetska klasa grijanja A ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

16.990  ден.

Редовна цена:

17.631 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Dell Optiplex 990 Mini Tower – Core i5 2400/4GB DDR3/250GB HDD/DVD-RW/Win 10

Dell Optiplex 990 SFF – Intel® Core™ i5-2400/4GB DDR3/250GB HDD/DVD-RW/Win 10 Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) *Процесор - Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz) *РАМ - 4GB DDR3 (4x Dimm Slot) *Хард Диск - 250GB SATA (4 х sata) Можност доплата за надограба со SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) * Oптички уред - DVD RW *Графичка карта - Intel® HD Graphics (2 х PCIEx слот, можност за додавање графичка карта по желба) * Надворешни Порти: Предни: 4 x USB 2.0 ; 2 Line-out (headphone/microphone) Задни: 6 x USB 2.0 ; 1 х Serial ; Gigabit Lan 1 x RJ-45 ; 1 x VGA x 1 x DisplayPort ; 2 x PS/2 ; 1 x Line-in / 1 x Line-out *Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed (инсталиран Windows 10 Home) Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

15.900  ден.

Редовна цена:

16.500 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Panasonic KE35TKE, 2,65 kW/2,95 kW, B/B

Panasonic KE35TKE, Kapacitet hlađenja 2,65 kW, Kapacitet grijanja 2,95 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja B, Energetska klasa grijanja B, Protok zraka 0 m3/h, Kapacitet odvlaživanja 0 l/h, Buka - UJ 0 dB(A), Buka - VJ 0 dB(A) ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

33.500  ден.

Редовна цена:

34.808 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Vivax ACP-18CH50AEVI, Kapacitet hlađenja 5,28 kW, Kapacitet grijanja 5,57 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,6, SCOP koeficijent 4,1, Predviđeno opterećenje pri grijanju 4,3,

KLIMA SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-18CH50AEVI, Kapacitet hlađenja 5,28 kW, Kapacitet grijanja 5,57 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,6, SCOP koeficijent 4,1, Predviđeno opterećenje pri grijanju 4,3, ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

44.990  ден.

Редовна цена:

46.813 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

MSI Z170A PC Mate, s.1151, Z170, 4xDDR4, VGA On Board, VGA,DVI,HDMI, PCI-Ex16, 3PCI-Ex1,PCIx2, M.2, SATAIIIx4, HD Audio,GbLan

MOTHERBOARD MSI Z170A PC Mate, s.1151, Z170, 4xDDR4, VGA On Board, VGA,DVI,HDMI, PCI-Ex16, 3PCI-Ex1,PCIx2, M.2, SATAIIIx4, HD Audio,GbLan Supports 6th Gen Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1151 socket Supports DDR4-3200 Memory (OC) DDR4 Boost: Give your DDR4 memory a performance boost USB 3.1 Gen2 2X FASTER: USB 3.1 Gen2 offers performance twice as fast as a regular USB 3.0 connection Turbo M.2 32Gb/s + Turbo U.2 ready + USB 3.1 Gen2 Type-A + SATA 6Gb/s MULTI-GPU with VGA Armor: VGA Armor PCI-E slots. Supports AMD Crossfire™ OC Genie 4: Overclock in 1 Second Click BIOS 5: Award-winning brand new Click BIOS 5 with high resolution scalable font Audio Boost: Reward your ears with studio grade sound quality Military Class 4: Top Quality & Stability Guard-Pro: Improved Protection and Power Efficiency EZ Debug LED: Easiest way to troubleshoot Overvoltage Protection:Prevent Unforeseen Damage 4K UHD Support: Ultra-high Definition Visual Experience Windows 10 Ready: 100% Compatibility, Performance, Trusted and Certified. more info - https://www.msi.com/Motherboard/Z170A-PC-MATE.html#hero-overview

Цена

7.164  ден.

Редовна цена:

7.462 ден.

Гаранција:690

Залиха:48 Hours

USB Wireless Projector Dongle BenQ QCast QP01

USB Wireless Projector Dongle BenQ QCast QP01 Dimensions(W x H x D) - 80 x 9.2 x 30 mm Input Terminals - Micro USB Output Terminals - HDMI or MHL 2.0 Weight - 30g approx. Wireless Standard - IEEE 802.11b/g/n 2T2R single band Security - WPA/WPA2 LED - Blue LED indication for Power and WiFi status Output Resolution - 1280x720 default for HDMI/MHL (HDMI Max. up to 1080p@30p by EDID)

Цена

2.755  ден.

Редовна цена:

2.870 ден.

Гаранција:0

Залиха:48 часа

MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DP, 128bit., Fan

VGA MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DP, 128bit., Fan more info - https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1050-Ti-GAMING-X-4G.html#hero-specification

Цена

10.559  ден.

Редовна цена:

10.999 ден.

Гаранција:690

Залиха:48 Hours

Monitor 24" T24E310EW Samsung LED w/TV Tuner

Monitor 24" T24E310EW Samsung LED w/TV Tuner Технички спецификации Screen size - 23.6 Flat / Curve - Flat Aspect Ratio - 16: 9 Panel - VA LED Brightness - 250 cd / m² Brightness (Min) - 200cd / m2 Contrast - 3000: 1 Dynamic Contrast Ratio - Mega Contrast Resolution - 1,366 x 768 Response Time - 8 (G to G) ms Viewing Angle (H / V) - 178 ° / 178 ° Color - 16.7 M General characteristics Picture-in-picture Plus + Sport mode Digital Clean View Gaming mode ConnectShare ™ (USB 2.0) EPG Teletext Operating System Language - 27 European languages Subtitles Auto Channel Search Auto Power Off Interface VGA - No HDMI - 2 RF In - 1 EA RF input - 1 USB - 1 Component (Y / Pb / Pr) - 1 EA Component (Y / Pb / Pr) - 1 Composite (AV) - 1 CI Slot - 1 Scart - 1 Digital Audio Output (Optical) - 1 EA Digital Audio Out (Optical) - 1 headphones - 1 Input network (LAN) - No Audio Dolby Digital Plus Virtual Surround DTS Studio Sound Codec DTS DTS Premium Sound 5.1 Speakers 5 W x 2 Audio mode Wall - Hanging Yes System DTV tuner DVB-TC DTV Receiver DVB-TC DTV tuner integrated Design Color - Black Type base - POP T-Stand Type base - POP T - shaped Wall mounting - 75x75 Dimensions Net Dimensions with stand - 561.1 x 376.1 x 123.3 mm Net dimensions without Base - 561.1 x 340 x 52.3 mm Weight Base weight (kg) - 3,96 kg Weight Without Base (kg) - 3.63 kg Box Weight (kg) - 5.64 kg Type Remote Controller - Yes (TM1240)

Цена

8.447  ден.

Редовна цена:

8.799 ден.

Гаранција:720

Залиха:Прашај

HP LaserJet Pro M102w

HP LaserJet Pro M102w Print speed black: Normal: Up to 23 ppm 9 First page out (ready) Black: As fast as 7.3 sec 11 Print quality black (best) Up to 600 x 600 dpi, HP FastRes 1200 (1200 dpi quality) Resolution technology HP FastRes 600, HP FastRes 1200 Duty cycle (monthly, A4) Up to 10,000 pages 12 Recommended monthly page volume 150 to 1,500 13 Print technology Laser Processor speed 600 MHz Print languages PCLmS, URF, PWG Display LED Replacement cartridges HP 17A Original Black LaserJet Toner Cartridge CF217A(~1600) HP 19A Original LaserJet Imaging Drum CF219A(~12000 HP ePrint capability Yes Mobile printing capability Apple AirPrint™ HP ePrint Google Cloud Print 2.0 Mopria-certified Wi-Fi Direct 8 Wireless capability Standard (Wi-Fi 802.11b/g/n) Connectivity, standard 1 Hi-Speed USB 2.0 Wireless Network ready Standard (Wi-Fi 802.11b/g/n) Memory, standard 128 MB Hard disk None Paper handling input, standard 150-sheet input tray 10-sheet priority tray Paper handling output, standard 100-sheet output tray Output capacity Up to 100 sheets Duplex printing Manual Duplex Media sizes supported Letter; legal; executive; 8.5 x 13 in; envelopes Media sizes, custom 3 x 5 to 8.5 x 14 in Media types Paper (laser, plain, photo, rough, vellum), envelopes, labels, cardstock, postcards Media weight, supported 16 to 43 lb

Цена

5.700  ден.

Редовна цена:

5.938 ден.

Гаранција:360

Залиха:Прашај

HP LaserJet Pro MFP M130nw

HP LaserJet Pro MFP M130nw Functions Functions Print, copy, scan Multitasking supported Yes Printing specifications Print speed black: Normal: Up to 22 ppm First page out (ready) Black: As fast as 7.0 sec Duty cycle (monthly, A4) Up to 10,000 pages 9 Recommended monthly page volume 150 to 1,500 10 Print technology Laser Print quality black (best) Up to 600 x 600 dpi, HP FastRes 1200 (1200 dpi quality) Resolution technology HP FastRes 600, HP FastRes 1200 Print languages PCLmS, URF, PWG Display 2-line LCD Processor speed 600 MHz Automatic paper sensor No Replacement cartridges HP 17A Original Black LaserJet Toner Cartridge CF217A(~1600), HP 19A Original LaserJet Imaging Drum CF219A(~12000). Connectivity Memory specifications Paper handling Paper handling input, standard 150-sheet input tray Paper handling input, optional NA Paper handling output, standard 100-sheet output tray Maximum output capacity (sheets) Up to 100 sheets Duplex printing Manual duplex Media sizes supported A4 A5 A6 B5 (JIS) Media sizes, custom 76 x 127 to 216 x 356 mm Media types Paper (laser, plain, photo, rough, vellum), envelopes, labels, cardstock, postcards Media weights, supported ADF No Scanner specifications Scanner type Flatbed Scan file format JPEG, PDF, PNG Scan resolution, optical Up to 600 dpi (color, flatbed) Up to 1200 dpi (mono, flatbed) Scan size, maximum 215.9 x 297 mm Recommended monthly scan volume 150 to 1,500 17 Duplex ADF scanning No Digital sending standard features No File formats, supported No Scan input modes Scanning via HP LaserJet Scan (Windows®) HP Director (Macintosh) or TWAIN-compliant or WIA-compliant software Copier specifications Copy speed (normal) Black: Up to 22 cpm 14 Copy resolution (black text) 600 x 400 dpi Copy reduce / enlarge settings 25 to 400% Copies, maximum Up to 99 copies Fax specifications Faxing No Fax transmission speed 4.2 kB/s 15 Fax memory Up to 1000 pages Speed dials, maximum number Up to 120 numbers (119 group dials) Broadcast locations 119

Цена

7.502  ден.

Редовна цена:

7.815 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

DELL LED 29", U2913WM, Ultrasharp, VGA, DVI, DP, HDMI (2560x1080) - Black

MONITOR DELL LED 29", U2913WM, Ultrasharp, VGA, DVI, DP, HDMI (2560x1080) - Black more info - http://www.dell.com/ed/business/p/dell-u2913wm/pd

Цена

22.887  ден.

Редовна цена:

23.841 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

ACER Predator Z271 bmiphzx, 27" Wide Curved 1800R 16:9 4ms

ACER Predator Z271bmiphzx 27" Wide Curved 1800R 16:9 4ms 100M:1 ACM 144Hz G-Sync 300nits LED HDMI DP MM USB 3.0 Hub Height adj. EURO/UK EMEA TCO7.0 Black Acer EcoDisplay Specifications Screen Size 27" Edition Predator Z271 Panel Type VA Panel Coating Touchsceen No Backlight LED Pitch Size Curvature Adaptive Frame-rate Technology NVIDIA G-Sync HDCP Yes Connectors 1 x DisplayPort 1 x HDMI 1 x USB Position Adjustment Height Adjustable Swivel Stand Tilt Resolution 1920x1080 (Full HD) Aspect Ratio 16:9 Refresh Rate 144Hz Response Time 4 ms Brightness 300 cd/m² Viewing Angle Contrast Ratio/DCR Color Gamut Color Bit Depth 8-Bit (16.7M Colors) Speakers Yes Speaker Configuration Web Camera No Power Usage (Switched on) 33 W VESA 3D Support No Monitor Colour Black Dimensions (with stand) Dimensions (without stand) Weight (with Stand)

Цена

33.097  ден.

Редовна цена:

34.476 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 Hours

MSI Z97-G43

MOTHERBOARD MSI Z97-G43 Supports 4th and 5th Gen Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1150 socket Supports DDR3-3000(OC) Memory USB 3.0 + SATA 6Gb/s Military Class 4: Top Quality & Stability OC Genie 4: Overclock in 1 Second Click BIOS 4: Easily Fine-tune Your System 4K UHD Support: Ultra-high Definition Visual Experience Multi-GPU: AMD CrossFire Support Command Center: Control & Customize Your PC Settings Fast Boot: Quickly Boot Up & Enter OS in A Few Seconds Smart Utilities: Easily Setup & Configure Intel® Technologies more info: https://www.msi.com/Motherboard/Z97-G43.html#hero-overview

Цена

6.089  ден.

Редовна цена:

6.343 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 Hours

DELL Curved 27" SE2716H, 68.5cm LED 16 :9,2x HDMI, VGA, 1920x1080,3 yrs

MONITOR DELL Curved 27" SE2716H, 68.5cm LED 16 :9,2x HDMI, VGA, 1920x1080,3 yrs more info - http://www.dell.com/ly/business/p/dell-se2716h-monitor/pd

Цена

15.760  ден.

Редовна цена:

16.417 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

Monitor 27" VZ2770H BenQ AMVA+ LED 4ms Full HD,VGA,2xHDMI, White

Monitor 27" VZ2770H BenQ AMVA+ LED 4ms Full HD,VGA,2xHDMI, White KEY FEATURES Ultra-Slim Design VA Panel with 3000:1 Contrast Ratio Superior Response Time Flicker-free Technology Low Blue Light Mode Panel Aspect Ratio - 16:9 Resolution (max.) - 1920 x 1080 Display Area(mm)- 597.6 x 336.15 Pixel Pitch (mm)- 0.311 Brightness (Typical) - 300 Native Contrast ( typ. ) - 3000:1 DCR (Dynamic Contrast Ratio) (typ.) - 20M:1 Panel Type - AMVA+(E2E) Response time - 4ms (GTG) Display Colors - 16.7M Color Gamut - 72% NTSC Color Bit - 8 bits Backlight - LED Regulations Energy Star - 6.0 Audio/Video Inputs/Outputs Input/Output Connector - D-sub HDMI? - 1.4*2 Hor. Frequency (KHz) - 30~83 Ver. Frequency (Hz) - 50~76 Video Bandwidth (MHZ) - 205 Dimensions & Weight Dimensions(HxWxD mm) - 461.16 x 614 x 211.84 mm Net Weight (kg) - 5.3 Gross Weight (kg) - 7.7 Special Features Flicker-free Technology - Yes Color Temperature - Normal (6500°K) / Reddish (5700°K) / Bluish (9300°K) / User Mode Low Blue Light - Yes Tilt (down/up) - -5~20 OSD Language - 17 languages Included Accessories Signal Cable - VGA cable(1.5m)/HDMI cable(1.5m) I/O HDMI? - 1.4*2 DP Input - N/A VGA input - Yes Headphone Jack - Yes Power Power Consumption (Eco mode) - 27W Power Supply (90~264 AC) - Adapter Power Consumption (On mode) - 40W Power Consumption (Power saving mode) - <0.5W Power Consumption (Off mode) - <0.5W Power Consumption (Base on Energy star ) - 22.8W Reliability MTBF(hr, exclude lamp) - 60,000 Lamp Life (hr) min - 30,000 Lamp Life (hr) Typical - 30,000 Certification Windows® 7 Compatible - Yes Windows® 8 Compatible - Yes Windows® 8.1 Compatible - Yes Windows® 10 Compatible - Yes More info: http://www.benq.com/product/monitor/vz2770h/

Цена

11.877  ден.

Редовна цена:

12.372 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

MSI nVidia® GeForce® N720, 2GB DDR5 , DVI, HDMI, VGA

MSI VGA MSI N720, 2GB DDR5 , DVI, HDMI, VGA more info: https://www.msi.com/Graphics-card/N720-2GD5HLP.html#hero-overview

Цена

3.868  ден.

Редовна цена:

4.030 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 Hours

Vivax KLIMA VIVAX ACP-09CH25AED, Kapacitet hlađenja: 2,64 kW, Kapacitet grijanja: 2,78 kW, Ekološki gas: R410A, Energetska klasa hlađenja: A, Energetska klasa grijanja: A

KLIMA SPLIT SISTEMI Vivax Vivax KLIMA VIVAX ACP-09CH25AED, Kapacitet hlađenja: 2,64 kW, Kapacitet grijanja: 2,78 kW, Ekološki gas: R410A, Energetska klasa hlađenja: A, Energetska klasa grijanja: A ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

13.990  ден.

Редовна цена:

14.591 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Vivax ACP-24CF70AERI, Kapacitet hlađenja 7,03 kW, Kapacitet grijanja 7,03 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,1, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 5,8, J

KLIMA PODNI I PLAFONSKI SPLIT SISTEMI Vivax Vivax ACP-24CF70AERI, Kapacitet hlađenja 7,03 kW, Kapacitet grijanja 7,03 kW, Ekološki plin R410A, Energetska klasa hlađenja A++, Energetska klasa grijanja A+, SEER koeficijent 6,1, SCOP koeficijent 4, Predviđeno opterećenje pri grijanju 5,8, J ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

63.990  ден.

Редовна цена:

66.875 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Tesla Klima TC25H3-09410C 2,5 KW

Енергетска класа C / C Напојување 220-240 V / 50 Hz Капацитет на ладење 2500 W Капацитет на греење 2500 W Моќност на ладење 840 W Моќност на греење 760 W Проток на воздух 500 m3/h Ниво на шум внатрешна / надворешна 32-40 / 50 dB(A) Тип на гас и количина R410 a / 570 g Нето тежина внатрешна / надворешна 9 / 21 kg

Цена

14.200  ден.

Редовна цена:

14.848 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 часа

Vivax ACP-18CC50AERI, Kapacitet hlađenja 5280(790-6150) W, Kapacitet grijanja 5570(880-7030) W, Klasa energetske učinkovitosti (hlađenje/grijanje) A++/A+, Energetska učinkovitost (EER/COP) 6,30/4,00, Auto swing, Memory function (auto restart),

KLIMA KASETNI SISTEMI Vivax Vivax ACP-18CC50AERI, Kapacitet hlađenja 5280(790-6150) W, Kapacitet grijanja 5570(880-7030) W, Klasa energetske učinkovitosti (hlađenje/grijanje) A++/A+, Energetska učinkovitost (EER/COP) 6,30/4,00, Auto swing, Memory function (auto restart), КАСЕТНИТЕ СИСТЕМИ СЕ ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО НАДВОРЕШНА ОД ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА. НА ЕДНА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА МОЖЕ ДА СЕ ПРИКЛУЧАТ ПОВЕЌЕ ВНАТРЕШНИ ЕДИНИЦИ ВО ЦЕНАТА НА КЛИМА УРЕДИТЕ НЕ Е ВКЛУЧЕНА МОНТАЖА. ЦЕНАТА НА МОНТАЖАТА Е 3000 - 5000 ДЕНАРИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД КЛИМА УРЕДОТ

Цена

49.990  ден.

Редовна цена:

52.283 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

DD-64 Kabylake, Core™ i3-7100KabyLake, 4GB RAM, Intel HD Integrated, 500GB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична плоча - MB Gigabyte B250M-D2V LGA1151 DDR4 2400MHz OC SATA3 USB3.1 GBit LAN DVI/VGA Процесор - CPU Core i3-7100 Kaby Lake Dual 3.9GHz LGA 1151 3MB BOX Меморија - RAM 4GB DDR4 2133MHz Графичка карта - VGA Intel HD Integrated Хард диск - HDD 3.5" 500GB SATA Куќиште - Case ATX Midi Tower Case Matrix 700W Оптички уред - DVD/RW LG 24x SATA, Black Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

17.200  ден.

Редовна цена:

18.028 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

DD-Home Skylake, Pentium G4400, 4GB RAM, Intel HD, 500GB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична плоча - Motherboard Gigabyte H110 Socket 1151 Процесор - CPU Intel Pentium G4400 Dual Core 3.3GHz LGA 1151 3MB BOX Меморија - RAM 4GB DDR4 2133MHz Графичка карта - VGA Intel HD Integrated Хард диск - HDD 3.5" 500GB SATA Куќиште - Case ATX Midi Tower Case Matrix 700W Оптички уред - DVD/RW LG 24x SATA, Black Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

12.500  ден.

Редовна цена:

13.105 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

DD-64, Core™ i3-4170, 4GB RAM, HD2000, 500GB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација Матична плоча - Mainboard Gigabyte H81M Процесор - CPU Intel i3-4170 Dual 3.7GHz LGA 1150 3MB BOX Меморија - RAM DIMM 4GB DDR3 1600MHz Графичка картa - VGA Integrated Intel HD2000 Хард диск - HDD 3.5" 500GB SATAIII 32MB Куќиште - Case ATX Midi Tower Case Matrix 700W Оптички уред - DVD RW Samsung 24x Black SATA Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

15.400  ден.

Редовна цена:

16.156 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

DD-Home Kabylake, Pentium®G4560, 4GB RAM, Intel HD Integrated, 500GB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична плоча - MB Gigabyte B250M-D2V LGA1151 DDR4 2400MHz OC SATA3 USB3.1 GBit LAN DVI/VGA Процесор - CPU INT Pentium G4560 Меморија - RAM 4GB DDR4 2133MHz Графичка карта - VGA Intel HD Integrated Хард диск - HDD 3.5" 500GB SATA Куќиште - Case ATX Midi Tower Case Matrix 700W Оптички уред - DVD/RW LG 24x SATA, Black Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

14.400  ден.

Редовна цена:

15.116 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

Vivax ACP-12CH35AEMI, 3,52 kW/3,81 kW, A++/A+

Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.1 / 4.0) Максимален капацитет на ладење: 4100 W Максимален капацитет на греење: 4220 W Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење: 3810 W Влезна моќност ладење: 1297 W Влезна моќност греење: 1186 W Проток на воздух: 570 m³/h Капацитет на одвлажнување: 1.2 l/h Ниво на бучава: 41 dB (A) Работна температура: од -15 °C до 50 °C Маса внатрешна единица: 7.2 kg Маса надворешна единица: 25.5 kg Препорачана површина: 35 m² Фреон: Еколошки фреон R410A Филтри: Bio филтер, филтер за прашина Димензии надворешна единица: 770x300x555 mm Димензии внатрешна единица: 805x194x285 mm Останато: Висока ефикасност, самодијагноза, 1W standby, заштита на вентил надворешна единица, 12 Fan Speed, self cleaning, индикатор за истекување на гасот за разладување, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран, sleep mode, тајмер, интелегентно отопување Функции: Memory функција, турбо, Wi-Fi ready

Цена

21.990  ден.

Редовна цена:

23.102 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

DD-Gamer Kabylake, Core™ i5-7400 KabyLake, 8GB RAM, GTX1050Ti, 1TB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична Плоча - Motherboard Gigabyte B250M-D3H  Процесор - CPU Core i5-7400 Kaby Lake Quad 3.0GHz LGA 1151 6MB BOX Меморија - RAM DDR4 Kingston 2x4GB Графичка - GPU GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4GB Кукиште - Case Deepcool D-Shield w/USB 3.0 Напојување - PSU DeepCool 350-480W Кулер за Процесор - CPU Cooler Intel Stock Хард Диск - HDD 1TB SATA3 Специјален ДДСтор подарок со сите гејминг конфигурации - Гејминг мауспад RAZER Goliathus Professional Extended Gaming Mouse Pad https://ddstore.mk/products/pid/907848 Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

36.800  ден.

Редовна цена:

38.692 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

DD-Expert Overclock i5-6600K, 16GB, GTX 1060, 1TB + 120GB SSD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична плоча - Моtherboard Gigabyte Z270-Gaming K3 Процесор - Intel I5-6600K Меморија - RAM DDR4 Kingston HyperX 2x8GB 2400MHz Графичка - VGA GeForce GTX1060 6GB GDDR5 Хард Диск - HDD Western Digital Blue 1TB Кулер за Процесор - CPU Cooler Cooler Master Hyper 212 Кукиште - Fractal Design Core 2300 Напојување - PSU CoolerMaster G650M 650W ССД диск - SSD 120GB Apacer Специјален ДДСтор подарок со сите гејминг конфигурации - Гејминг мауспад RAZER Goliathus Professional Extended Gaming Mouse Pad https://ddstore.mk/products/pid/907848 Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

67.900  ден.

Редовна цена:

71.420 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

DD-Home Pentium G3260, 4GB, HD2000, 500GB HDD

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. Матична плоча - Motherboard Gigabyte H81M Процесор - CPU Intel Pentium G3260 3.3GHz s1150 3MB BOX Меморија - RAM DIMM 4GB DDR3 Графичка карта - VGA Integrated Intel HD Хард диск - HDD 3.5" 500GB SATAIII Куќиште - CASE Matrix ATX Midi Tower Case Matrix 700W Оптички уред - DVD RW Samsung 24x Black SATA Склопување + напредно менаџирање на кабли Совет при избор на компоненти Проверка на компатибилност на компоненти Вградување и инсталација на компонентите Професионален cable management High Performance термална паста Стрес тест и QA на сите компоненти Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации. Со секоја конфигурација гратис склопување и кејбл менаџмент. При купување на конфигурација, дополнителен попуст за купување монитор, принтер или доградба по ваша желба. Како и гратис - тастатура и маус

Цена

11.800  ден.

Редовна цена:

12.412 ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours