Ценовник Последна промена: 12.06.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

21.07.2017

Сум купувал и порано од DDStore и секогаш сум бил задоволен од услугата. Најобемна и најквалитетна понуда за сечиј вкус и џеб и секогаш прва станица при барање на некој производ :-) Топла препорака за секого. ...

Hosted By DDHost

[OUTLET] HDD 3.5" 500GB Hitachi SATA2 7200rpm HDS725050KLA360
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: OTHDS725050KLA360

Product id: 931580, 

[OUTLET] HDD 3.5" 500GB Hitachi SATA2 7200rpm HDS725050KLA360

[OUTLET] HDD 3.5" 500GB Hitachi SATA2 7200rpm HDS725050KLA360

Hitachi Deskstar 500 GB Serial ATA Hard Drive

General Features:
* 500 GB storage capacity
* 7200 RPM spindle speed
* 16 MB buffer
* 8.5 ms average seek time
* SATA/300 interface
* 300 MB/s burst data rate for faster data access
* Rotational Vibr...

Hitachi
Цена: 1.488  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 360 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 12-08-2019

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Интерфејс
SATA II
Хард диск и ССД диск
Капацитет на диск
500 GB
Хард диск, Компјутери, refurbished
Брзина на хард диск
7 200 rpm
Хард диск
Кеш
16 MB
Хард Диск
Формат на диск
3.5"
Хард диск и ССД диск
Feedback