Ценовник Последна промена: 04.12.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

15.1.2018

Супер сте само продолжете така!

Hosted By DDHost

AMD Ryzen™ 7 3800X 8 Core 3.9GHz AM4 BOX w/Wraith Prism with RGB LED Cooler
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА: Овој продукт моментално не е на залиха. Контактирајте не за информации за можност за нарачка.


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Product id: 935728, 

AMD Ryzen™ 7 3800X 8 Core 3.9GHz AM4 BOX w/Wraith Prism with RGB LED Cooler

# of CPU Cores - 8
# of Threads - 16
Base Clock - 3.9GHz
Max Boost Clock - 4.5GHz
Total L1 Cache - 64KB
Total L2 Cache - 4MB
Total L3 Cache - 32MB
Unlocked - Yes
CMOS - TSMC 7nm FinFET
Package - AM4
PCI Express® Version - PCIe 4.0 x16
Thermal Solution (PIB) - Wraith Prism with RGB LED
Thermal Solution (MPK)...

AMD
Цена: 25.650  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 1080 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 24-02-2020

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Технологија на процесор
AMD® Ryzen™7
Процесори
Core Name
Matisse
CPU Cores
# 8 Core
Сокет
AMD® АМ4
Матична
Clock Speed:
3.90 GHz
Max Turbo Frequency:
4.50 GHz
Максимална брзина на процесор
Packing
Box
Feedback