Ценовник Последна промена: 12.05.2020
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

15.1.2018

Супер сте само продолжете така!

Hosted By DDHost

ASUS ROG Strix Radeon™ RX 5700 XT OC 8GB GDDR6, ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме откако ќе ја потврдите нарачката.  Услугата за достава е бесплатна за нарачки платени онлјан или во банка. За плаќање при достава (со откуп) клиентот ја плаќа цената за достава 150 денари +1% од вкупната цена на нарачката. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина и за населени места надвор од град се менливи.Бесплатната испорака е во рок 1-4 работни дена за Скопје и Македонија. За населени места надвор од Скопје, помали градови, села испораката е 2-7 работни дена.

Product id: 935813, 

ASUS ROG Strix Radeon™ RX 5700 XT OC 8GB GDDR6, ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING

Graphics Engine - AMD Radeon RX 5700 XT
Bus Standard - PCI Express 4.0
OpenGL - OpenGL®4.6
Video Memory - GDDR6 8GB
Engine Clock – OC Mode - P Mode : 1840 MHz (Base clock), Up to 1965 MHz (Game clock), ~ 2035 MHz (Boost clock)
Engine Clock – Gaming Mode - P Mode : 1770 MHz (Base clock), Up to 1905 MHz (Game clock)...

ASUS
Цена: 32.893  ден.
VAT 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 1050 денови
Наплата
Во кошничка

Кошничка

You have successfuly added the following item in your shopping cart

продолжи
Наплата


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 27-05-2020

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Бренд на графичка картичка
AMD® Radeon™
Модел на графичка картичка
RX 5700 XT
RAM капацитет
8 GB
Тип на меморија
GDDR6
Слот на графичка картичка
PCI-E 4.0
Тип на промоција
Гејмер
Feedback