Ценовник Последна промена: 04.12.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

25.07.2017

Mnogu zadovolen od vasite uslugi. Edinstveno mesto vo Makedonija kade sto ima izbor na poveke brendovi. Se nadevam i na idna sorabotka. Marko! ...

Hosted By DDHost

AMD Ryzen™ 5 3600 Box, MAX Boost 4,2GHz 6xCore 32MB 65W with Wraith Stealth Cooler 7nm
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Product id: 934942, 

AMD Ryzen™ 5 3600 Box, MAX Boost 4,2GHz 6xCore 32MB 65W with Wraith Stealth Cooler 7nm

# of CPU Cores - 6
# of Threads - 12
Base Clock - 3.6GHz
Max Boost Clock - 4.2GHz
Total L1 Cache - 64KB
Total L2 Cache - 3MB
Total L3 Cache - 32MB
Unlocked - Yes
CMOS - TSMC 7nm FinFET
Package - AM4
PCI Express® Version - PCIe 4.0 x16
Thermal Solution (PIB) - Wraith Stealth
Thermal Solution (MPK) - Wraith ...

AMD
Цена: 12.588  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 1050 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 04-12-2019

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Технологија на процесор
AMD® Ryzen™5
Процесори
Core Name
Matisse
Процесори
CPU Cores
# 6 Core
Процесори
Сокет
AMD® АМ4
Матична
Clock Speed:
3.60 GHz
Процесори
Max Turbo Frequency:
4.20 GHz
Процесор
Packing
Box
Процесори
Feedback