Ценовник Последна промена: 12.06.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

21.07.2017

Сум купувал и порано од DDStore и секогаш сум бил задоволен од услугата. Најобемна и најквалитетна понуда за сечиј вкус и џеб и секогаш прва станица при барање на некој производ :-) Топла препорака за секого. ...

Hosted By DDHost

DELL PowerEdge R720-2U A Class Refurbished/ 2 x Xeon® E5-2620/ 32GB ECC RAM/ 2 x SAS 300Gb/ 2 x psu- raid 3,5 inch hdd - h710 raid
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА: За овај продукт морате да не контактирате за да ве информираме за точната залиха и време на испорака.


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: R720

Product id: 930237, 

DELL PowerEdge R720-2U A Class Refurbished/ 2 x Xeon® E5-2620/ 32GB ECC RAM/ 2 x SAS 300Gb/ 2 x psu- raid 3,5 inch hdd - h710 raid

DELL Poweredge R720-2U-2xXeon Hexa-core E5-2620 V2-2100Mhz/ 32GB ECC RAM /2xSAS 300Gb/2 x psu- raid 3,5 inch hdd - h710 raid

• Матична плоча:
- Чипсет - Intel® C602
- Мемориски слотови - 24

• Процесор:
- 2 x Intel® Xeon® Processor E5-2620 (15M Cache, 2.00 GHz, 7.20 GT/s Intel® QPI) Hexa Core

• Меморија:
- ...

DELL
Цена: 62.000  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 365 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 18-04-2019
Продуктот не е ажуриран повеќе од 15 дена. Контактирајте не за информација за цена и залиха.

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Технологија на процесор
Intel® Xeon®
Тип на процесор
RAM капацитет
32 GB
Random-Access Memory
Тип на оперативен систем
N/A
HDD
2 x 300 GB
Hard Disk Drive
SSD
N/A
Solid State Drive
Тип на куќиште
Rack Server
Mini Midi Desktop
Feedback