Ценовник Последна промена: 22.08.2018
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

21.07.2017

Сум купувал и порано од DDStore и секогаш сум бил задоволен од услугата. Најобемна и најквалитетна понуда за сечиј вкус и џеб и секогаш прва станица при барање на некој производ :-) Топла препорака за секого. ...

Hosted By DDHost

Заштедувате:
1.600 ден.

Бесплатна достава
Dell Optiplex 990 Mini Tower Gamer A class Refurbished Intel® Core™ i5-2400/ 8GB DDR3/ 320 GB HDD/ VGA 1030 NEW/ DVD-RW
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: Optiplex 990

Product id: 926003, 

Dell Optiplex 990 Mini Tower Gamer A class Refurbished Intel® Core™ i5-2400/ 8GB DDR3/ 320 GB HDD/ VGA 1030 NEW/ DVD-RW

Dell Optiplex 990 SFF – Core i5 2400/8GB DDR3/320GB HDD/DVD-RW

➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters
➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Промотивно 1 година гаранција 7 д...

DELL
Цена: 19.900  ден.
Редовна цена: 21.500  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 365 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 20-08-2018
Продуктот не е ажуриран повеќе од 15 дена. Контактирајте не за информација за цена и залиха.

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Тип на оперативен систем
N/A
Тип на оптички диск
DVD-/+RW
CD DVD DVD-RW Combo Drive
Технологија на процесор
Intel® Core™ i5
Тип на процесор
RAM капацитет
8 GB
Random-Access Memory
Брзина на процесор
3.40 GHz
Брзина на процесор
Бренд на графичка картичка
nVidia® GeForce®
Graphics Processing Unit
Тип на меморија
DDR3
GDDR, HBM, SDRAM, SO-DIMM
Тип на куќиште
Mini Tower
Mini Midi Desktop
Тип на промоција
Бесплатна достава, Попуст, Гејмер
Тип на промоција
SSD
N/A
Solid State Drive
Капацитет
320 GB
Storages Capacity
Feedback