Ценовник Последна промена: 22.02.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

25.07.2017

Се е ок, продолжете така. ...

Hosted By DDHost

HDD 2.5" 1TB Western Digital Blue SATA WD10SPZX
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: WD10SPZX

Product id: 928340, 

HDD 2.5" 1TB Western Digital Blue SATA WD10SPZX

HDD 2.5" 1TB Western Digital Blue SATA WD10SPZX

GENERAL
Interface SATA 6Gb/s
Buffer Size 128 MB
Weight 3.17 oz
ManufacturerWestern Digital Corp.
INTERFACE PROVIDED
Qty 1
Storage Interface Serial ATA-600
EXPANSION & CONNECTIVITY
Interfaces 1 x SATA 6 Gb/s
PERFORMANCE
Drive Transfer Rate 600 MBps (external)...

Western Digital
Цена: 3.095  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 360 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 19-04-2019

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Интерфејс
SATA III
Data is accessed or transferred through the interface. SATA I- 1.5Gb/s; SATA II- 3Gb/s; SATA III- 6Gb/s
HDD Storage Capacity
1 TB
HDD Storage Capacity Капацитет
Брзина на хард диск
5 400 rpm
RPM stands for rounds per minute. It is the rotating speed of the platters
Кеш
128 MB
Hard Drive Cache
Формат на диск
2.5"
2.5" 3.5"
Feedback