Ценовник Последна промена: 12.06.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

25.07.2017

Се е ок, продолжете така. ...

Hosted By DDHost

HDD 3.5" 8TB Western Digital SATA3 256MB WD81PURZ Purple Surveillance
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: WD81PURZ

Product id: 934067, 

HDD 3.5" 8TB Western Digital SATA3 256MB WD81PURZ Purple Surveillance

HDD 3.5" 8TB Western Digital SATA3 256MB WD81PURZ Purple Surveillance

Mfr Part Number: WD81PURZ
Capacity: 8 TB
Rotational Speed: 5400 RPM
Cache: 256 MB
Interface: SATA 6Gb/s
Interface Transfer Rate (Max):
Buffer to Host: 6 Gb/s
Host to/from Drive (Sustained): 213 MB/s

Shock:
Operating: 30Gs @ 2ms...

Western Digital
Цена: 14.942  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 720 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 12-08-2019

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Интерфејс
SATA III
Хард диск и ССД диск
Брзина на хард диск
5 400 rpm
Хард диск
Кеш
256 MB
Хард Диск
Капацитет на диск
8 TB
Хард диск, Компјутери, refurbished
Формат на диск
3.5"
Хард диск и ССД диск
Feedback