Ценовник Последна промена: 12.06.2019
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

21.07.2017

Сум купувал и порано од DDStore и секогаш сум бил задоволен од услугата. Најобемна и најквалитетна понуда за сечиј вкус и џеб и секогаш прва станица при барање на некој производ :-) Топла препорака за секого. ...

Hosted By DDHost

MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit.
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: RADEON RX 580 ARMOR 8G OC

Product id: 923003, 

MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit.

VGA MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit.

Core/Memory

Boost Clock / Memory Frequency
1366 MHz / 8000 MHz
8GB GDDR5

Armor 2X Thermal Design

TORX Fan
- Dispersion fan blade: Steep curved blade accelerating the airflow.
- Traditional fan blade: Provides ste...

MSI
Цена: 12.848  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 690 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 24-07-2019
Продуктот не е ажуриран повеќе од 15 дена. Контактирајте не за информација за цена и залиха.

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Бренд на графичка картичка
AMD® Radeon™
Графичка картичка, Компјутери
Тип на меморија
GDDR5
Рам меморија, Графичка картичка
Модел на графичка картичка
Radeon RX
Графичка картичка, Компјутери
RAM капацитет
8 GB
Мемории
Слот на графичка картичка
PCI Express
Графичка картичка
Feedback