Ценовник Последна промена: 01.12.2018
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

25.07.2017

Се е ок, продолжете така. ...

Hosted By DDHost

MSI PCX GeForce GT730 2GB DDR3 OC HDMI/DVI/VGA
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА:


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: N730K2GD3OCV1

Product id: 924339, 

MSI PCX GeForce GT730 2GB DDR3 OC HDMI/DVI/VGA

MSI PCX GeForce GT730 2GB DDR3 OC HDMI/DVI/VGA

Specifications:
GRAPHICS PROCESSING UNIT: NVIDIA GeForce® GT 730
INTERFACE: PCI Express 2.0
CORE CLOCKS: 1006
MEMORY CLOCK SPEED: 1600
MEMORY SIZE: 2048
MEMORY TYPE: DDR3
MEMORY BUS: 64 bits
HDCP SUPPORT: Y
POWER CONSUMPTION: 23
RECOMMENDED PSU: 300
CARD DIME...

MSI
Цена: 4.301  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 720 дена
Наплата
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател
Последна промена на цена/залиха: 10-12-2018

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Бренд на графичка картичка
nVidia® GeForce®
Graphics Processing Unit
Тип на меморија
GDDR3
GDDR, HBM, SDRAM, SO-DIMM
Модел на графичка картичка
GeForce™ 700
RAM капацитет
2 GB
Random-Access Memory
Слот на графичка картичка
PCI-E 2.0
AGP, PCIE
Feedback