ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

BE QUIET! STRAIGHT POWER 11 850W 80 Plus PLATINUM FULL MODULAR, BN308

Quick Overview

BE QUIET! STRAIGHT POWER 11 850W 80 Plus PLATINUM FULL MODULAR, BN308

КОД: 942706

Достапност: 48 часа

11.931 ден

ДДВ 18% (вклучено во цената)

Гаранција: 1800 дена

Details

STRAIGHT POWER 11 850W Platinum WORLD CLASS QUIET AND EFFICIENCY be quiet! Straight Power 11 Platinum 850W raises the bar for systems that demand virtually inaudible operation and outstanding efficiency. 80 PLUS® Platinum efficiency (up to 94%) Virtually inaudible Silent Wings 3 135mm fan Funnel-shaped fan opening of the PSU case for high airflow intake Wire-free inside the PSU on the DC side for enhanced cooling and longevity Modular cables for maximum build flexibility Powerful multi-GPU support with four PCI-Express connectors Japanese 105°C-rated capacitors ensure stability and reliability ErP and Energy Star 7.0 ready Model Straight Power 11 Platinum | 850W Continuous power (W) 850 Peak power (W) 920 Form factor ATX 12V Version 2.51 Form factor EPS 12V Version 2.92 Modular Cable management ✓ Topology LLC + SR + DC/DC Wire-free design (DC-side) ✓ Voltage (Vac) 100 - 240 Frequency (Hz) 50 - 60 Input current (A) 10/5 PFC active Power factor at 100% load >0.99 Compliant to Intel C6/C7 ✓ Power consumption in standby (W) 0.16 Average life time (h / 25°C) 100,000 Operating temperature up to (°C) 40 PSU 850W BE QUIET! STRAIGHT POWER 11 80 Plus PLATINUM FULL MODULAR, BN308

Additional Information

Бренд BEQUIET!
Part Number NULL
Моќност 850 W
Гаранција 1800

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите