ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

RIOTORO Enigma G2 850W 80+ Gold Full Modular

Quick Overview

RIOTORO Enigma G2 850W 80+ Gold Full Modular

КОД: 943584

Достапност: Нема залиха

7.491 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

Package Contents 1x ENIGMA 850WG2 PSU 1x Modular Cable Set & Power Cord 1x Mounting Screw Set 1x Quick Start Guide Product Features 80 PLUS Gold certified 90% efficiency - Reduces heat, noise, and operating cost Fully-modular with flat cables - Minimizes clutter, eases installation, and improves airflow 100% Japanese capacitors – For longer life and greater reliability Hybrid Silent Fan Control – Three cooling modes to balance cooling and noise reduction: Fanless, Silent, and Cooling. 120mm Fluid Dynamic Bearing Fan - Virtually inaudible under average loads Compact ATX 140mm length - Fits nearly all ATX compliant cases

Additional Information

Бренд Riotoro
Part Number NULL
Моќност 850 W
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите