ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Sapphire Radeon™ RX 550 PULSE 4GB GDDR5 DVI/HDMI/DP DX12

Quick Overview

Sapphire Radeon™ RX 550 PULSE 4GB GDDR5 DVI/HDMI/DP DX12

КОД: 934035

Достапност: 48 часа

5.570 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

Sapphire AMD PULSE Radeon RX 550 4GB GDDR5 DVI/HDMI/DP DX12 GPU: 512 Stream Processors 14 nm FinFET 4th Graphics Core Next (GCN) 1206 MHz Boost Engine Clock Memory: 128 bit Memory Bus GDDR5 Memory Type 1750 MHz, 7000 MHz Effective 4 GB Size BIOS Support: UEFI BIOS Displays: Maximum 3 Outputs Output: 1 x DVI-D 1 x HDMI 1 x DisplayPort 1.4 Resolution: 3840x2160 (120Hz) Pixel DisplayPort Resolution 2560x1600 (60Hz) Pixel Dual Link DVI Resolution 3840×2160p (60 Hz) HDMI Resolution API: OpenGL® 4.5 OpenCL 2.0 DirectX® 12 Shader Model 5.0 Feature: AMD CrossFire FreeSync Technology AMD Eyefinity AMD Xconnect ready DirectX™ 12 Optimized HDR Ready Frame Rate Target Control Intelligent Fan Control III Fuse protection Radeon Chill Radeon Relive Cooling: Single fan Form Factor: 1.5 Part Slot Occupied 158(L)X 112(W)X 28 (H) Dimension /mm Power Consumption: <65W OS: Windows 10, Windows 7  System Requirement: 400 Watt Power Supply (Suggestion) Blue-ray™ / HD DVD playback requires Blu-ray / HD DVD drive. PCI Express® 2.0 or higher version based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard in order for the card to be compatible with.

Additional Information

Бренд Sapphire
Part Number 112680120G
RAM капацитет 4 GB
GPU Brand AMD® Radeon™
GPU Model RX 550
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите