ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Seagate Pipeline HD ST31000322CS 1TB 5900 RPM 8MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

Quick Overview

Seagate Pipeline HD ST31000322CS 1TB 5900 RPM 8MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

КОД: 943610

Достапност: Прашај

1.993 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 690 дена

Details

Hdd 1TB Seagate, 7200rpm, 32MB Cache SATA-3 ST31000322CS Model Brand - Seagate Series - Pipeline HD Model - ST31000322CS Packaging - Bare Drive Performance Interface - SATA 3.0Gb/s Capacity - 1TB RPM 5900 RPM Cache - 8MB Features Designed for cool, quiet, worry free, 24x7 operations 365 days a year. Always on, always reliable Best-Fit Applications - DVR and media center applications - Entry-level surveillance DVR (SDVR) systems - Low power appliances and devices - Home theater PC - IPTV - Multimedia hard drive recorders - Karaoke and audio jukeboxes Usage For Low Power Storage Dimensions Form Factor - 3.5"

Additional Information

Бренд Seagate
Part Number NULL
Disk Interface SATA II
HDD капацитет 1 TB
HDD Speed 5 900 rpm
Cache 8 MB
Disk format 3.5"
Гаранција 690

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите