ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

SiliconPower А55, 256 GB SSD 2.5", SATA III

Quick Overview

SiliconPower А55, 256 GB SSD 2.5", SATA III

КОД: 931519

Достапност: 48 часа

2.388 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

SSD SILICON POWER 2.5" SATA ,A55,256GB,TLC,std Capacity 256GB Dimensions 100.0 x 69.9 x 7.0mm Weight 63g (max.) Interface SATA III Performance Read (max.) ATTO: up tp 560MB/s CDM: up to 500MB/s Performance Write (max.) ATTO: up tp 530MB/s CDM: up to 450MB/s MTBF 1,500,000 hours Operation Voltage 5V Vibration Resistance Test 20G Shock Resistance Test 1500G Max Note Performance results may vary, depending on system platform, software, interface and capacity.

Additional Information

Бренд Silicon Power
Part Number SP256GBSS3A55S25
Disk Interface SATA III
SSD Capacity 256 GB
Гаранција 1080

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите