Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

SILICON POWER A55 2TB 2.5" SATA SSD

Има на залиха
10.670 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-07-2022
КОД: 989758
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

SSD SILICON POWER 2TB 2.5"SATA SSD,A55 Easily monitor your new SSD's health with our free-download software – SP Toolbox. Run performance tests on the Ace A55, get an overall function evaluation, or check detailed information about your device, including used space, device temperature, total bytes written, and many more. Capacity 2TB Dimensions 100.0 x 69.9 x 7.0mm Weight 63g (max.) Interface SATA III Performance Read(max.) ATTO: up to 560MB/s CDM: up to 500MB/s Performance Write(max.) ATTO: up to 530MB/s CDM: up to 450MB/s Operation Voltage MTBF (est) 1,500,000 hours Vibration Resistance Test 20G Shock Resistance Test 1500G Max
Спецификации
Категорија SSD дискови
Part Number SP002TBSS3A55S25
Brand Silicon Power
Write Your Own Review
You're reviewing:SILICON POWER A55 2TB 2.5" SATA SSD
Повеќе продукти од Silicon Power