Feedback

Коментари од корисници


 На ДДстор најдов брендирани компоненти и лаптопи, и потрошени материјали што ми се потребни за работа во канцеларија... и сум многу задоволен од услугите на ДДСтор...
 
 Со години купувам од DDCom и се било во најдобар ред, екстра...
 
 Одлична продавница. Одлични попусти.
 
 Тимот на DDStore.mk ми помогна во составување на целосна конфигурација, беа неизмерно трпеливи кон мене и покрај екстензивноста на моите прашања и барање на совети. Навистина ги препорачувам најтопло, од проста причина што нивото на квалитет при односот со клиентите им е на највисоко ниво!
 
 Брзи и доста информативни, дефинитивно едно од подобрите онлајн шопинг искуства во Македонија :)
 
 Се е во ред, но највеќе ми пречи пребарувањето со залихите. Мое мислење е дека само 2 опции треба да има а тое е „на залиха“ и „не е на залиха“, останатите опции само го отежнуваат барањето.
 
 Интернет страната е мошне прегледна и лесно се доаѓа до саканиот производ. Навистина преголема база на производи од најдобрите светски производители на ит опрема. Имав прилика да ја користам он лајн чат опцијата, каде што добив навистина брза и обемна подршка од една од операторките. Го препорачувам на секој оној што бара производ со добра цена, квалитет, брзина на испорака, како и подршка и сервис.
 
 Навремена испорака и одлична услуга.
 
 Генерално голем број на производи од сите аспекти на ИТ, и user-friendly интерфејс со лесен начин на порачување и следење на статус на порачки.
 
 Мислам дека ДДком зазема еден многу успешен модул на функционирање кој искрено не ни би го очекувал во МК никогаш. Цените на артиклите се фер и многуте поволни дополнителни услуги како транспортот до буквално секаде во македонија е се што јас барам како корисник. 
Воглавно премногу задоволен корисник. :D
 
 Познаваќи ја проблематиката на оваа работа, секојдневниот нов наплив на технологии и врвен квалитет и конкуренцијата на пазарот, мислам дека во нашиов крај Сте на прво место
 
  Би било добро да имате бесплатна испорака за производи поскапи од 2-3 илјади денари.
 
  Како прв пат што порачувам сум премногу задоволен од вашата љубезност.
 
   Имајки во предвид дека повеќе од година дена за сите потреби што ги имам околу купување на електронска галантерија се одам преку ddstore може слободно да се каже дека сум крајно задоволен од услугата, експидитивноста и квалитетот на работата.
 
   Браво, секоја чест. Дечкиве си ја работат работата професионално.
 
  Најдобри се, очекувам повеќе акции и попусти во иднина! 
 
 Со ваков однос и професионализам да ти е мерак да купуваш, презадоволен како и секогаш.
 
 Нарачката беше експресно процесирана. Им благодарам на Вработените за ажурноста.
 
 Презадоволен од услугата и се надевам дека ќе продолжиме со понатамошна соработка. 
 
  Прекрасна соработка и поддршка од вработените во ДДКом. *****
 
  Прекрасна соработка и навремена испорака :)
 
 Зачудувачки професионално :) Не знам колку е можно, но уште да го нема статусот на производи "прашај" ќе беше перфектно.

 Брзината и ефикасноста на работењето се на одлично ниво, место за подобрување гледам во изгледот на веб страната и дефинитивно некомплетните информации/слики за продуктите.

  Само продолжете со добрата работа и како препорака би било на сајтот подетално да биде објаснето каде точно се наоѓа DDStore :)

  Цени, однос, испорака на производите се е одлично,како што треба да биде денес една успешна фирма...

  Супер. До сега една нарачка имам. Одлично искуство.

 Многу сум задоволен од понудата на производите и начинот на продажба.

 Секоја чест за компанијата и за вработените. Само така продолжете.

 Одлична услуга, добри информации од вработенита, добри совети, брза и точна испорака. 

  Одлична услуга и организација.

  Продуктите се наoѓаат лесно на вашата страна, операторите ви одговарат брзо и професионално, испораката навреме и сите мои нарачки стигнале добро спакувани, неоштетени и исправни. То е то. Поздрав од Ресен.

 Супер сте како фирма DDStore.mk така да продолжите. За секое мое поставено прашање одма го добивав саканиот одговор. Така да продолжите, многу сте услужливи.
Oдлични сте голем поздрав до сите вработени. Tака да продолжите.
 
 Се што ви треба можете да најдете на едно место а тука се и вработените да ве услужат во најкраток можен рок, совршено само продолжете така.
 
  Јас сум презадоволен од услугите и производите на DDStore. Продолжете со исто темпо понатаму.
 
  Супер сте... иако кога би имал повеќе нарачки би имал и коментари повеќе.... но времето ќе покаже... Поздрав.

  Одлично продолжете така. Една замерка само може страната да ја обновувате за залиха на продуктите почесто зашто се случува многу често да ги нема производите кои се на залиха :)

 Брзи и добри одговори на сите поставени прашања и пријатно сум изненаден од брзината на испораката на производите.

Здраво, морам да ве пофалам задоволен досега 2 солидни порачки имам направено, во иднина продожете со исто темпо.

Одлично искуство, немам од што да се пожалам.

Ми се допаѓа овој начин на продажба и цената на испораката ви е многу прифатлива.

Многу ефтино, добро организирано но морате да ги апдејтирате секојдневно производите, кои ги имате-немате, дали можете да набавете за толку и толку време итн. Малку поголем ангажман треба само.

 Би ве замолил да поработите на тоа на секоја пратка над одредена сума пример над 1500 ден. да не се плака поштарина. Верувам дека многумина ке се сложат со овој предлог.
 
 Мислам дека се е ОК.
 
 Продолжете така. Се ви е на високо ниво.  Имате голем број на производи, брза испорака до цела МК и одлична техничка подршка која одговара брзо и ефикасно.Се надевам дека и така ке остане.
 
 Веб продавницата функиционира одлично, брзината на процесирање на нарачките е на задоволително ниво. Само продолжете да газите со исто темпо.
 
 Продолжете така. Конкурентни цени, супер услуга, експедитивни... 
 
 Мислам дека супер си ја вршите работата. Експедитивни сте и секогаш услужливи. Највеќе ми се допаѓа тоа што нудите работи што другите ги немаат, по многу прифатливи цени и тоа што вршите достава до врата. Нарачувањето е едноставно и брзо, без замарања и нејасни работи. Само така продолжете. Петка од мене :) 
 
 Имаат најголем избор на компоненти во Македонија, со прилично добри цени во споредба со другите Македонски компаниии. - Дејан
 
 Мислам дека онлине продавницата е стварно.Супер и снабдена со многу видови на производи по поволни цени.
 
 Продолжете со исто темпо за да го задржите епитетот Најдобри :)
 
 Љубезен и услужлив персонал,одлично...
 
 Kонечно сигурно онлајн купување и кај нас, многу брза и ефтина испорака.
 
 DDStore.mk е страница на која многу едноставно го пронјадов она што ми беше потребно. Нарачката ја добив навреме, како што ми беше одговорено, така да јас сум многу задоволен и ја препорачувам оваа интернет продавница на секој што има потреба од вакви производи.
 
 Задоволен сум од работата на DD Store, многу лесна и едноставна нарачка и комуниокација со вработените, што се однесува со испораката брза и навремена.
 
 Ми се допаѓа фактот што многу производи ги има на едно место. Наместо да лутате по многу фирми и да барате одреден производ, тука се ви е на дофат со еден клик. Само продолжете така и во иднина. Зоран. М. Каменица
 
 Супер организирано, достапно, професионало. Да се задржи ова ниво на функционирање.
 
 Генерално сум задоволен. Многу брзо ми враќаа на пораките на фб, производите се со конкурентни цени, лесно за плаќање. 
 
 Одличен процес на обработка на нарачки со што можев од дома за многу кратко да искомуницирам за достапноста на целосна конфигурација и лесна нејзина модификација. Комуникацијата е на високо ниво и доста брза. Се што ви треба е повеќе видлива локација за продажен салон. Веќе препорачано!
 
 Секоја чест, значи во Куманово нема каде не побарав да го најдам овој рутер кој го нарачав никаде го немаше, и на неколку сервисери кои работат во Куманово препораката беше "провери во ДД Ком во Скопје", и највеќе што ми се допадна е тоа што продуктот можев да го нарачам онлајн.
 
 Мило ми е што и во нашата Држава има ваква добра Интернет Продавница.

 Најдобри во Македонија

 Професионални и прилично експедитивни.
 
 Самата поставеност на е-продавницата е доста концизна и јасна. Секој продукт кој што ќе посакам да го проверам со информации и прегледам, постапката е многу едноставна. Филтрите за пребарување се одлично селектирани и прецизирани според категориите. Нарачките се вршат многу едноставно и воопшто нема простор за корисникот да се збуни при купување. Во секој поглед моето лично искуство со DDStorе е одлично и без никакви проблеми.
 
 It's great, will buy again.
 
 Добра комуникација со вработените во DDStore.mk , брзо процесуирање на нарачката и би рекол експресна достава на продуктот од страна на партнерот за логистика на DDStore.mk. Како препорака би рекол сајтот да стави опција за потрошувачот да може да ја комплетира нарачката по нејзиното пристигнување и опција ( Dispute ) во случај на неисправен или оштетен продукт при транспорт. Се на се јас сум премногу задоволен од продуктот и неговото престигнување на домашната адреса и се надевам дека така ке продолжите и во иднина.
Поздрав.
 
Секогаш одлично завршена работа
 
Се на се добро испадна. Почекав неколку дена повеќе за процесирање, но задоволен сум од комуникацијата и производот што го нарачав.
 
Услужливи, брза испорака, забелешки немам.
 
За разлика од некој друѓи МКД ОнЛине продавници каде што прво ви наплаќаат за производи што ѓи немаат во залиха и никаква грижа за птрошувачот,кај DDStore наидов намсосема спротивно навремено известување за продуктите кој и се во залиха и одличен - costumer service
 
Мислам дека треба да се направи освежување на дизајнот на веб страната
 
Јас мислам дека се е супер,досега сум порачувал од други интернет страници ама од вашата сум најмногу задоволен.
 
Отворањето на страната е многу споро.
 
Немам шо да додадам. Среќен шо ве најдов!
 
Прв пат како нарачувам нешто од DDStore.mk и можам да кажам дека сум презадоволен од нивните услуги. Сите продукти што ги побарав ми беа обезбедени и доставени во најкус можен рок. Беа многу професионални во нивната работа и дефинитивно ќе нарачувам од нив и следен пат. Ви благодарам многу.
 
Брза и професионална услуга
 
Добра е страната но прави проблем при нарачката но вработените Ви се многу добри и го надополнуваат тоа по емаил или телефонски разговор
 
Одлична услуга
 
Одлична поддршка. Многу брзо и лесно се разбравме со лугето што ми е мене многу важен адут за понатамошна соработка.
 
Високо професионална компанија во подем,крајно љубезни и професионални вработени,лесно достапна,на скала од 1-10,мојата оцена е 11.
 
Вторпат набавувам опрема од Вас и задоволен сум од услугата единствено очекував тастатурата и маусот да ги добијам заедно со компчутерот и мониторот
 
Немам препораки, сега за сега се си е одлично. Можеби да се додадат повеќе акции односно да се направат пакет нарачки каде што ќе има неколку компоненти ( глувче, слушалки тастатура, пример )
 
Највеќе ми се допаѓа брзата и едноставна комуникација помеѓу DDStore и купувачот, поради тоа секогаш би зимал од кај вас.
 
Високо ниво на професионалност, добри производи и експдитивна испорака. Браво!
 
Генерално добро мислење, онлајн чет-от оди офлајн, имејлот кој го пратив отишол во спам, па џабе и чет и мејл, по тел завршив работа :)
 
Добро снабдена ородавница со IT опрема, електронски уреди и галантерија за нив , љубезен настап на вработените и брза реациа на порачката.
 
Веб прoдaвницaтa нуди брзo и прецизнo прoнaoѓaње нa бaрaниoт прoизвoд кaкo реткo кoјa веб прoдaвницa вo Мaкедoнијa. Истo тaкa прoизвoдите мнoгу дoбрo се пoдредени пo кaтегoрии сo гoлемa прегледнoст. Купувaњетo истo тaкa е мнoгу еднoстaвнo сo сaмo некoлку кликa. Единственa зaбелешкa е штo кoгa пребaрувaв прoизвoд пo тoчнo име се прикaжувaaт пo 2 или 3 идентични прoизвoди сите сo рaзлични цени (верoјaтнo рaзлични прaтки oд истиoт прoизвoд) штo делувa збунувaчки. Би требaлo секoј прoизвoд дa си имa еднa единственa мoментaлнa ценa и брзo дa биде прoменетa aкo имa некaквa прoменa нa истaтa, штo мислaм декa не би требaлo дa е случaј кaј сериoзнa веб прoдaвницa кaкo вaшaтa.
 
Супер сте имате голем асортиман продожете само така !!!
 
добри сте но една сугестија оние клиенти што веќе купуваат од вас да не мора да ја потврдуват нарачката така би се заштедило време. и како задолжително поле за телефон поставете го мобилниот.
 
Ова ми е прва нарачка, и сум многу задоволен.
 
Имав проблем со спецификацијата на продуктот и без проблем ми беше прифатена замена за друг модел. Пријатно сум изненаден од брзината со коај го решив проблемот.
 
Се изненадив на начинот на соработката со купувачите, брзо и едноставно. Доста контактибилни и веднаш возвраќате на прашањата. Нешто што кај нас тешко се наоѓа.
Само продолжете така!
 
Одличен веб шоп, има секакви начини на пребарување коишто помагаат во наоѓањето на продуктите на брз и ефективен начин. Ви благодарам.
 
Да склопиш конфигурација точно каква што ти сакаш без да се мрднеш од шетање низ цел град нема шанси! Освен ако не пазариш од ддстор ;)
 
Добри производи од врвни фирми имате на располагање, за да во секое време да ни се достапни нам на крајните потрошувачи!
 
Најдобра и сигурна продавница со најголема понуда во регионот со попусти секој ден
 
Супер услуга, брза испорака, ефтини цени. 10/10
 
Одлична услуга на персоналот. Љубезни и навремени.

Ми се допаѓа изборот на Интернет страницата, значително е поголем од конкуренцијата, меѓутоа дефинитивно е потребно подобрување. Ова пред се се однесува при филтрирањето на резултатите при пребарувањето. Особено значајно бидејќи се работи за "еднократна интервенција". Конкретно ми пречи тоа што не може да се направат повеќе избори за достапноста на производите, туку само еден по еден. Јас на пример, при пребарувањето би ја отстранил само опцијата "не", а останатите би сакал да ги гледам заедно, во рамките на едно пребарување.

За понатамошното унапредување на Интернет продавницата би било потребно значително повеќе вложено време, за ажурирање на информациите за секој производ и додавање на дополнителни филтри, кои би се разликувале во зависност од категориите на производите.
 
Премногу љубезни вработени, вистински лидерски тим кој ветува успешност и рангирање на високите позиции во продажба на производите кои ги нудат.
Препорака до сите клиенти кои немале соработка - да ги посетат DDStore.
 
ефикасна нарачка според договореното без никакви проблеми
 
Премногу добра проадвница за ИТ.
 
крајно професионални и сериозни, но пред се пријателски настроени кон муштериите
 
ажурни, експедитивни, коректни, љубезни и навремени
 
Огромен избор, одлична комуникација, брза достава.
 
Би сакал повеќе од прикажаните производи да ги има на залиха или барем да можат да се порачаат, ако се времено недостапни.
 
Премногу сум задоволен од тимот кој работи во оваа фирма, од самата порачка, процесирање и испорака. Многу коректно, фер и љубезни на максимум ниво. Би ги препорачал на секој. И пред се многу добра постапка за online порачка и плаќање.
 
Немам поплаки и се надевам дека ке имам добри искуства и натаму со вашата компанија. Само продолжете така.
 
Веќе неколкупати купувам DDStore, многу сум задоволен. Фала на DDStore Теам
 
Одлична продавница ги има скоро сите производи и со одлични цени.
 
Одлична продавница, oдлична услуга, брза и точна испорака.
 
 Најдобор место да го најдеш она што ти треба, а да не ги пребараш сајтовите на сите ИТ продавници.
Одлична е Услугата со достава до врата. Заштедува време (кое денес никој го нема вишок), како и пари.
 Пријатно сум изненаден и сигурно ќе порачувам и други производи во иднина
 
 Ова ми беше прв пат да купувам од DDStore.
Услугата беше одлична и многу брзо ми го обезбедија производот што го барав.
Работата ми налага прилично честа надградба на компјутерски делови и баш ми е драго што најдов одлично обезбедена продавница.
 
 ПРЕМНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД ВАШИТЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ КОИ ГИ НУДИТЕ. нАРАЧКАТА МИ СТИГНА МНОГУ БРГУ. ЌЕ ПРОДОЛЖАМ ДА НАРАЧУВАМ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ.
 
 Вработените во DDStore.mk се супер, секоја пофалба. Но морам да истакнам дека сум крајно незадоволен од PostExpress и мислам дека треба да ги смените
 
 Одлична интернет продавница. Секојдневно надополнета со нови производи. Одлични цени! Продолжете само така.
 
 Мое мислење е дека вршите одлична работа и имате голем избор на продукти.
 
 Со тие што контактирам (Светлана и Ивица) се супер услужливи и даваат точни информации што е многу битна работа и даваат добри насоки за производите.
Продолжете само напред.
 
 Солидна соработка имам со Вашата фирма!
 
 Без никакви замерки. Професионални и услужливи. Ви посакувам успех.
 
 Одлична електронска продавница каде на едно место можете да најдете се. Брзо процесирање на нарачките и брза испорака.
 
 Нивото на услугите е далеку пред своите конкуренти и целосно несвојствено за мене (не знаете со што треба да се справувам во Прилеп за да си купам нешто од ИТ областа (од било која област)).
Мило ми е што дознав за DDStore. Сега не размислувам од каде да купам ИТ опрема. Ќе почекам 2-3 дена за достава, ама од друго место не купувам, особено не локално.
Мала критика (if you allow me) страната малку изгледа како пренатрупана и со малку застарен дизајн. Знам дека има премногу широк асортиман, но навистина од гледна точка на корисник е малку пренатрупана.
Јас во главно не одам низ категории затоа што знам што ми треба и каде да го најдам, но доколку некој нов посетител би барал некој производ, замислете низ сите категории, па непознати брендови итн..
 
 Професионални и услужливи. Само да продолжите така.
 
 Експедитивност и ефикасност за тимот на DDStore.mk
 
 Прекрасна соработка со тимот и ќе ве користиме повторно.
 
 Нарачката беше направена брзо, лесно и професионално, наплатата преку интернет беше брза со само два клика, контакт сервисот беше одличен и пријатен за соработка, дури и при нарачката на производот побарав да ми покажат слика од производот, при што тоа и го сториа, и не само со оваа нарачка дури и во минати нарачки ми се има случено ситуација да сакам да го заменам производот со друг, и при таа ситуација замената беше брза и лесна, ми беше задоволство да купувам на ddstore.mk
 
 Високо професионален однос кон клиентите. Брза испорака на пратките. И секогаш достапни за одговор на прашањата од страна на корисниците. Топла препорака за сите оние кои се двоумат.
 
 Во поглед на услугата сум многу задоволен, добив брз одговор по email и брза резервација потоа, продуктот беше испорачан денот на кој беше договорено, ова ми е втор пат како купувам од DDCom и исто позитивно искуство имав и првиот пат пред 3 години.
Ова ми е трета нарачка и јас сум презадоволен од работата и односот на DDStore. Моја препорака е само да продолжите со ваквиот начин на работа и секогаш ќе имате задоволни муштерии.
 
 За прва нарачка соработката се одвивање одлично, се надевам и натаму ќе соработуваме
 
 Секогаш најдобри, услугата е на врв, за секое побарано нешто има решение. Брз сервис и квалитетен.
 
 Сум купувал и порано од DDStore и секогаш сум бил задоволен од услугата. Најобемна и најквалитетна понуда за сечиј вкус и џеб и секогаш прва станица при барање на некој производ :-) Топла препорака за секого.
 
Се е ок, продолжете така.
 
DDStore e onlajn prodavnica na koja lesno i brzo mozam da go najdam proizvodot sto go baram. Personalot raboti brzo i profesionalno, i sekogas e usluzliv i spremen da pomogne. Mi se dopagja principot na naracka po potreba, osobeno dokolku se raboti za artikl koj potesko moze da se najde na nasiot pazar. Bi sakal da vidam poveke proizvodi na akcija, kako i poveke newsleteri so cel da bidam informiram sto ima novo na pazarot i za tekovnata ponuda koja ja nudi DDStore. Firma od doverba i dignitet. Definitivno ke prodolzam da sorabotuvam so vas.
 
Mnogu zadovolen od vasite uslugi. Edinstveno mesto vo Makedonija kade sto ima izbor na poveke brendovi.
Se nadevam i na idna sorabotka.
Marko!
 
Само продолжете со тоа темпо!

No words needed. Многу задоволен од производот и доставата :)
 
 
Голем процент, поготово компјутерски делови и галантерија, ми е набавен од ДДКом. Во последно време набавувам и електроника за по дома (Android Smart OTT TV Box, клима...) Задоволен? Па да, се приметува...
 
10 години како што купувам во DDStorе и мислам дека се едни од најдобрите, како односот према клиентите, така и останатите работи.
 
Во принцип, одлична услуга, иако имаше мало доцнење на производот, но бидејќи не ми се брзаше, а знаев дека производот тешко може да се најде на нашиот пазар, јасно ми беше дека ќе требаше да почекам малку.

Во секој случај, задоволен сум и од производот и од стручноста на вработените и би им препорачал и на други да купуват од вашата фирма.
 
Се што ќе посакаш во ДДСТОР има, најдобрата онлајн продавница во Македонија!
 
Услугата беше одлична, комуникацијата преку емаил и телефон со Светлинка Јовановска беше бра, за секое прасанје веднас добивавме повратен одговор на маил и изврсена ни е испорака на производот на време.
 
Изненаден сум од брзата услуга, најдобра интернет продавница во која има се разбира многу добри производи и ќе нарачам секако повторно! БРАВО ДДСТОР
 
Брзи, учтиви, коректни! Свежина на македонскиот пазар. Продолжете само така!
 
Премногу сум задоволен од услугата на вработените во ДДКОМ 5* за нив. Имаат повеќе од доволно избор и комплетиранњето на нарачката беше изненадувачки брзо. Да можев да дадам 6* би го сторил тоа. Искрено ги препорачувам ДДКОМ!
 

Брза и квалитетна услуга на секој можен начин..

Одлична комуникација

Продолжете така

Супер брзи и пријатни луѓе

Немам забелешки, супер сте!

Продавница со најголем избор на ИТ опрема во Македонија, воедно и најефтини продукти , брз одговор на прашањата, попуст при купување на повеќе продукти, навремена достава.

Немам забелешки, супер сте!

Ми се допаѓаше што веднаш ми одговоривте на нарачката и ми понудивте друг производ.

Keep it going and bring as many new products as you can.

Понуда на продукти од добар квалитет, кои ги нема на нашиот пазар

Премногу добри, точни супер услуга, продолжете така!

Одлична соработка. На југоисточниот дел од територијата на Македонија не е ја познаваат вашата продавница.

Одлична организација и услужливост, брза достава, се на се сум многу задоволен!

Купувањето во Вашата интернет продавница ми претставуваше задоволство. Одлична комуникација, експедитивни во работата. Продолжете така.

Супер IT продавница !

Производот го добив побрзо од предвиденото. Го подигнав веднаш, без никакво одолговлекување од заради административни работи...

Супер се, усложливли и љубезни кога имам некое прашање со љубезен одговор ми враќаат

Мислам дека DDStore за сега работи неверојатно добро и ги задоволува потребите на сите на многу лесен и едноставен начин.

Продолжете со исто темпо

Многу професионално. Продолжете во ист стил.

Мислам дека сте на вистинскиот пат, продолжете така!

Лично...Од Штип сум и неколку пати купувам од ДДСтор.
Ги порачувам производите на маилот на ДДСтор и секогаш ги добивам навреме.
Комплетно сум задоволен од услугите и ја препорачувам оваа онлајн продавница на сите потрошувачи.

Професионално, одговорно и навремено.

Супер се. Ова ми е трета нарачка и секогаш се точни и прецизни. Препорачувам на сите кои се двоумат да нарачаат нешто.

Место каде што навистина може да се пронајде скоро сè од IT опрема. Секогаш ми е прв избор за прверка дали нешто може да се најде во Македонија.

Од ДДСтор јас сум многу задоволен. Многу лесно да најдеш што сакаш и многу брзо преку вебстраницата. Ако нешто нема кај вас, тогаш нема во села Македонија... Единствена негативна точка што ја имам е со транспортот. Вториот пат што од Скопје до Тетово пратка трае повеќе од една недела, тоа не е експрес.

Професионални до крај.

Одлична и брза услуга 10/10

Генерално сум задоволен од соработката!

Треба да ја смените само брзата пошта. Бидејки не се баш сериозни Post Express

Квалитетно, брзо и добро!

Нешто што недоатасуваше на пазарот,овозможивте достап до сите можни корисници по прифатливи цени

Одлична понуда на „second hand“ производи,со што има можност секој да има некаков хардвер дома и да се вклучи во интернет заедницата и за било кои потреби.

Одлично online пазарење, без компликации и оддолжувања. Администраторите се брзи, љубезни и ажурни. Производот го имав во раце за помалку од 48 часа.

ги препорачувам на сите , пробајте ......

Браво за дечките, супер си ја бркаат работата.

Прекрасен млад тим на професионалци, љубезни, ми понудија стручна помош за што им упатувам благодарност. Првиот лаптоп го земав за ќерка ми и набрзо ќе се вратам и за синот. Прекрасен избор на продукти!!!

Одлична комуникација, Супер понуда на IT производи, Брза испорака.

Супер сте, само продолжете така!

Најприфатлива цена за производот од конкуренцијата.
 
Супер customer service, Александар од продажба беше многу комуникативен и отворен, конфигурацијата ми беше готова за два дена! Hight recommended!
 
Please have a more tight connection with the Postal office, it took them 3 extra days to delivered the product that I've ordered.
 
Феноменални сте, кај стигнам ве фалам и препорачувам, поздрав.
 
Одлични сте, продолжете да се усовршувате и да бидете секогаш подобри
 
Само продолжете со вашата работа која ја работете многу професионално.
 
Би било супер доколку се подобри начинот на проверка на достапност на производот, т.е на повеќе производи има прашај на залиха, би било супер доколку се елиминира таа потреба или барем подобри
 
Задоволен сум од брзината за превземање на нарачката и од вработените
 
Немам посебни забелешки во моментот. Сум соработувал со DDStore неколку пати и немам никаква замерка. Услугата била секогаш солидна и на ниво. Биле достапни како за консултација во врска со производите, така и за помош околу инсталација, функционалност, со цел да се задоволат моите потреби. Нешто што на другите не им е важно. Често на другите поважно им е да го продадат производот, убедувајќи ги клиентите да донесат одлука по нивните уверувања, наместо да се обидат да ги разберат и задоволат потребите од клиентот. Додека во DDStore ситуацијата е спротивна. 

Исто така неколкуте членови од тимот со кои сум контактирал се и стручни во својата област. Често во друга продавница се сретнуваат луѓе кои не знаат основни работи за производите кои ги продаваат. Затоа веќе 3 години со ред, јас не размислувам од каде ќе купувам, веќе знам дека тоа ќе биде од DDStore.

Ви благодарам
 
Добра услуга, ниски цени
 
Just in some places the website missing translate English like payment method or shipping method.
 
Брзи услуги на професионално ниво.
 
Извонредно нешто! Првпат сретнувам некој во Македонија да бара фитбек веднаш после пружената услуга, секоја чест. Се надевам дека оваа ќе ви придонесе за понатамошно подобрување на услугите, на вистински пат сте!
 
Тим од одлични вработени, подготвени на секаков предизвик.
 
Целата работа завршена за 36 часови. Во секој случај препорака. Благодарам.
 
Одличен фидбек од вработените! Се надевам ќе отворите продавница на повеќе видно место.
 
Искрени препораки за ДДСторе,брза и коректна соработка.Препорачувам.
 
Одлични сте, изненадена сум од сето ова колку бргу оди. Браво!
 
Супер сте! Цени ниски, услуга стручна и брза!
 
Одлична поддршка при изборот на продуки
 
Воодушевен сум од начинот како функционирате. Го барав подолго време тоа што ми треба, а кај вас го најдов веднаш и следниот ден веќе прозиводот го имав. Големи професионалци сте. Браво.
 
Услужливи и комуникативни, спремни за работа со клиенти, продолжете така, со почит, адвокат Милица Спироска од Кичево.
 
Крајно сериозни и професионални. Само може да се посака да се соработува со вас. Ви благодарам за брзината и разбирањето.
 
Супер и презадоволен. Цело Скопје го пребарав за Logitech MX Master mouse и единствено Вие успеавте да го набавите и го купив.
 
Соработката со DDStore е генерално на задоволително ниво.
 
Многу добро. Вклучете давање Ваши совети, препораки насоки за избор на определен производ од група група производи, доколку клентот го бара тоа
 
Да го скратите чекорот за наплата со дебитна картичка... Директно да редиректира кон постерминалот.
 
Доколку можете да го автоматизирате процесот за проверка дали продуктот го имате на залиха при онлајн продажба би го забрзале целиот процес. Посебно за празници добив конфирмација после неколку дена.
 
Професионалноста во работењето и непосредноста во односот со клиентите само го надополнуваат одличниот впечаток што го остава DDStore кога ќе се разгледа нивната богата понуда на производи по конкурентни цени.
 
Го нарачав компјутерот од вашата страна што ја најдов на социјалните мрежи, задоволна од рекламата за тоа што пишува е вистина и испораката е брза за ден-два и не се наплаќа дополнителни трошкови за испорака. Задоволен потрошувач, поздрав.
 
Меѓу најдобрите online tech компании во регионот!
 
Одлична услуга, довар избор на производи и достава на време, би ги препорачал на сите. Продолжете така!
 
Супер сте, имате голем број на продукти кои што и најголемите увезувачи на ИТ продукти во МК ги немаат на лагер со месеци!!


Единствено што би посакал да сте во подобра локациа, оти навистина со години не сум знаел дека постоите :)

Имам многу високо мислење,мислам дека многу брзо и квалитетно одговориве на моето барање.Се оди во насока да се заштеди време и пари.Вработените се на висина на задачата и квалитетно одговорија на побарувачката.
 
Предобро,Се мислам да земам уште еден ист ваков продукт.
 
Првпат нарачуваме од ДД-Сторе и многу сме задоволни од комуникацијата на вработените и брзината на комплетирањето на нарачката и испораката.
 
Позитивен фидбек задоволна муштерија. 
Супер сте дечки. Ви посакувам уште поголем успех во работата.
 
  Продолжете како досега, добро ви оди.
 
 Одлични! Си добив и 10% попуст за следна нарачка и бесплатна достава. Производот го купив за предобра цена и гаранција 1 година!
 
 Неколку пати има нарачано производи од ddstore.mk, вработените секогаш одговараат брзо на прашањата и помагаат при изборот, испораката супер брза (порачка направив во вторник, денес четврток производот е веќе инсталиран во компјутер, 2 дена).  Пакувањето солидно (Се што сум нарачал стигнало добро спакувано и исправно...) 5/5 оценка за ДДСтор!
 
 Одлична услуга, браво!
 
 05/07/2019 Квалитетен однос на вработени. Конкретни и брзи во одговори и нарачки. Мојата нарачка беше готова за помалку од еден ден. Само напред, одлични сте!
 
 05/09/2019 Добра поддршка за корисници и брза услуга.
 
 06/14/2019 Брза и квалитетна услуга, не сум експерт по компјутери, но сигурен сум дека ако ми треба помош вработените би помогнале без проблем. Вашата страна ја најдов преку пријател кој ми предложи бидејќи има искуство со вас и многу лесно се снајдов за она што ми требаше. И би ве препорачал на секој што му треба било што од компјутерски делови.
 
 06/21/2019 Процесот на нарачка, плаќање и испорака е одличен, како и комуникацијата со клиентите. Продолжете да ја проширувате понудата на производи.
 
 07/06/2019 Одлична работа на цела екипа од DDStore... комуникативност, брзина и експедитивност. Само продолжете така. Се надевам ќе соработуваме повторно. 
 
 07/26/2019 Позитивно искуство при набавка на продукти
 
 07/25/2019 Се беше многу лесно и едноставно. Брза комуникација со вработени ❤️
 
 07/27/2019 Прекрасно искуство за online нарачка со македонска фирма. Одлични и проактивни вработени, кој безпрекорно си ја извршуваат својата работа. Комуникацијата и покрај тоа што беше телефонска и по мејл, не придонесе до никакви потешкоти и до недоразбирања.

Веќе ги препорачувам и за во иднина би соработувал повторно со нив.
BTW, next day delivery ... вон Скопје

 09/04/2019 Одлична услуга. Би посоветувал некако ако има можност да се реагира на тоа да не стигнуваат маиловите во спам. Ќе повторам, незнам дали е тоа можно ама ќе се подобри услугата за 30-40%, се друго беше феноменално. Вработените топ, фини, брзи и услужливи.

 09/12/2019 Одлична услуга и комуникација, добар избор на производи и доста добри попусти!

 09/19/2019 Браво за професионалноста во вашата работа!

 09/30/2019 Супер услуга, перфектни производи, најдобри цени.

 10/09/2019 Од досегашното искуство се било одлично.

 10/18/2019 Одлично извршена работа

 10/22/2019 Супер сте, продолжете понатака.

 10/28/2019 Се на едно место, немам потреба да барам наоколу

 11/05/2019 Голем избор на производи. Релативно брза испорака на нарачаниот производ.
 
 11/21/2019 Една од ретките компании што можете да се договорите во однос на улугите што ги нудат.
 
 11/27/2019 Супер понуди, за добр цена... Може се да се најде на едно место. 
 

 

Назад