Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Toshiba Portege Z30-C 13.3" i5 6th Gen/ 8GB/ 128GB SSD

-18%
Има на залиха
Special Price 13.900 ден. Regular Price 16.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 957098
Последно парче
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Toshiba Portege Z30-C i5/ 8GB/ 128GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Гаранција на батерија 3 месеци Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 13.3" LED display Widescreen 1920 x 1080 (Full HD) • Процесор : Intel® Core™ i5-6200U Processor 3M Cache, 2.30 GHz up to 2.80 GHz • РАМ : 8GB DDR3 • SSD Диск : 128GB SSD • Графичка карта : Интегрирана HD графичка • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
Core Name 6th Gen. SkyLake
SSD Capacity 128 GB
Brand Toshiba
Class А+ Premium refurbished
Optical Disk Type No OD
Max Turbo Frequency: up to 2.80 GHz
CPU Clock Speed: 2.30 GHz
Memory Type DDR3
Case Type N/A
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished]
Type Of Operating System Без оперативен систем
HDD Capacity N/A
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 13.3"
Processor Technology Intel® Core™ i5
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
Part Number Portege Z30-C
Повеќе продукти од Toshiba