ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

TP-Link Gigabit PCI-E Network Adapter, 10/100/1000 Mbps, RJ45 port

Quick Overview

TP-Link Gigabit PCI-E Network Adapter, 10/100/1000 Mbps, RJ45 port

КОД: 874547

Достапност: 48 часа

653 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

TP-Link Gigabit PCI-E Network Adapter, 10/100/1000 Mbps, RJ45 port 10/100/1000Mbps PCIe Adapter 32-bit PCIe interface, saving the finite chassis space Wake-on-LAN, convenient to manage over LAN What This Product Does TG-3468 10/100/1000Mbps Gigabit PCIe Network Adapter is a highly integrated and cost-effective 32-bit Gigabit PCIe Ethernet Adapter which is fully compliant with IEEE 802.3, IEEE 802.3u and IEEE 802.3ab specifications. The PCIe Gigabit Network Adapter TG-3468 is a high performance adapter designed for the high-speed PCI Express Bus Architecture. Designed to support 10/100/1000Mbps network speed Auto-Negotiation, 802.3x flow control and Wake-on-LAN technology. TG-3468 Gigabit PCIe Network Adapter is a highly integrated and cost-effective Gigabit Ethernet Adapter which is a good selection to upgrade your network. HARDWARE FEATURES Standards and Protocols IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3x, 802.1q, 802.1p, CSMA/CD, TCP/IP Interface 32-bit PCI Express 1 10/100/1000Mbps RJ45 port Network Media 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m) EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) 100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m) EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) 1000Base-T: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m) Data Rates 10/100/1000Mbps for Half-Duplex mode 20/200/2000Mbps for Full-Duplex mode LED Indicator 1000Mbps Link/Act, 100Mbps Link/Act, 10Mbps Link/Act Flow Control IEEE 802.3x Flow Control (Full-Duplex) OTHERS Certification CE, FCC, RoHS Package Contents Gigabit PCI Express Network Adapter TG-3468 Resource CD Quick Installation Guide System Requirements Windows 7(32/64bits),Windows Vista(32/64 bits),Window XP(32/64bits) Environment Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉) Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉) Operating Humidity: 10%~90% non-condensing Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Additional Information

Бренд TP-LINK
Part Number TG-3468
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Специјална викенд гејминг понуда на Genius компјутерски звучници, слушалки, гејминг глушец и подлога. Намалените цени на производите се од 16.10-19.10

Прочитај повеќе

Голем избор на мини и микро бренд компјутери со или без лиценциран Windows 10, моќни Core процесори, забрзани со SSD. 

Прочитај повеќе

#NewSchoolRules - Твојата нова домашна училница/канцеларија Лиценцирани #refurbished бренд компјутери со моќни Core процесори, забрзани со SSD, гејминг конфигурации со nVidia графичка. A Class и A+ Class - до 2 години гаранција!

Прочитај повеќе

Што велат клиентите