ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

PALIT GeForce® GT 730 2GB, GDDR5, HDMI, DVI, VGA, NE5T7300HD46-2087F

Quick Overview

PALIT GeForce® GT 730 2GB, GDDR5, HDMI, DVI, VGA, NE5T7300HD46-2087F

КОД: 943991

Достапност: 48 часа

4.045 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

VGA PALIT GT730 2GB, GDDR5, HDMI, DVI, VGA, NE5T7300HD46-2087F Speed up your PC multimedia experience. Upgrade from integrated graphics to the new Palit GeForce® GT 730 dedicated card and enjoy faster PC gaming, video, photos, and web. Memory Amount 2048MB Memory Interface 64bit DRAM Type GDDR5 Graphics Clock 902 Memory Clock 2500MHz (DDR 5000MHz) CUDA Cores 384 Memory Bandwidth (GB/sec) 40 Microsoft DirectX 12 OpenGL 4.5 Bus Support PCI-E 2.0 x 8 DVI Dual-Link DVI-D VGA HDMI Maximum Digital Resolution 2560x1600 Maximum VGA Resolution 2048x1536 Height 1 Slot Board Size 160 x 69 mm (Silver) 130 x 69 mm (Black) Graphics Card Power 25 W Recommended System Power 300 W Accessory Manual

Additional Information

Бренд Palit
Part Number NULL
RAM капацитет 2 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GT 730
GPU Slot PCI-E 2.0
Memory Type GDDR5
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите