ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Vivax Point X502 gold, 5,34", IPS, 480*960, Quad-Core, 16GB, RAM 2GB, Android 8.1, 3G, 5MP, 2MP

Quick Overview

Vivax Point X502 gold, 5,34", IPS, 480*960, Quad-Core, 16GB, RAM 2GB, Android 8.1, 3G, 5MP, 2MP

КОД: 925922

Достапност: 48 часа

5.200 ден

ДДВ 18% (вклучено во цената)

Гаранција: 360 дена

Details

DESCRIPTION Achieve it all with the Vivax Point series! The new VIVAX Point X502 offers it all: a blend of exceptional elegance and specifications, at an affordable price. Its large 5.34" IPS screen will picturesquely display all of your content. The 8 MP and 2 MP camera allows you to record of all your new, favourite moments. In addition to the standard rear flash, there is also a front flash for fantastic selfie photos. It all runs with a quad-core processor with 2 GB of RAM. At your disposal is 16 GB of internal memory and the possibility of expanding it with a micro SD card. The Model Point X502 comes in two colours: dark grey and gold. Available are also additional silicone transparent masks. Screen size: 5,34" Screen type: IPS Resolution: 480*960 Processor type: MT6580M Processor: Quad-Core Processor frequency [GHz]: 1,3 GPU: ARM Mali 400 MP2 Memory: 16GB RAM: 2GB OS: Android 8.1 Network: 3G SIM: Dual- 2x micro Operating system type: Android Dimension [mm]: 147,5*69,6*9,7 Weight [g]: 158 Back camera: 8MP Front camera: 2MP Extended Storage: 64GB Bluetooth: 4.1 Warranty [year]: 1 Package content: Punjač. slušalice, upute, zaštita zaslona na uređaju Other: Infinity screen 18:9 Omni kod: V00031 Battery [mAh]: 2700 Talk time: 350h

Additional Information

Гаранција 360
Бренд Vivax
Part Number NULL

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите