ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

White Shark HEADSET GH-1644 TIGER 616320535193

Quick Overview

White Shark HEADSET GH-1644 TIGER 616320535193

КОД: 933191

Достапност: Прашај

1.730 ден

ДДВ 18% (вклучено во цената)

Гаранција: 360 дена

Details

White Shark HEADSET GH-1644 TIGER 616320535193 High precision 50mm premium drivers for great stereo sound and high-sensitivity mic for in-game and online chat. The suspension style headband automatically conforms to the user's head and is designed for comfort during long periods of use. The memory foam ear cups seal out unwanted noises yet fit very ergonomically around the ears. Multicolour LED light makes better and stronger gaming feel. Durable braided cable. Features - Premium Quality - Headphone Style: Gaming Headset - Great Stereo Sound - High Sensitivity Microphone - Suspension Style Headband - Memory Foam Ear Cups - Multicolour LED Lighting - Colour: Black/Red - Interface: 3.5 mm + USB - Cable Length (cm): 185 - Braided Cable: Yes - Material: Plastic/Faux Leather - Dimensions: 220 x 280 x 125 mm Specification (Headset) - Driver Size (mm): 50 - Frequency Response: 20Hz to 20kHz - Impedance (Ohms): 32 - Sensitivity: 112 dB +/- 3dB Specification (Microphone) - Microphone Dimensions: 6 x 5 mm - Directivity: Omnidirectional - Microphone Impedance (Ohms): 2200 - Microphone Sensitivity: -38 dB +/- 3dB

Additional Information

Бренд White Shark
Part Number TIGER
Гаранција 360
Тип на поврзување Жичани
H&M Type Gaming Headset

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите