Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

ASUS GeForce™ GT 1030 PH-GT1030-O2G, PCI Express 3.0, GDDR5 2GB

Има на залиха
6.614 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-09-2022
КОД: 924667
Прашај за залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

ASUS PH-GT1030-O2G • Graphics Engine: NVIDIA GeForce GT 1030 • Bus Standard: PCI Express 3.0 • OpenGL: OpenGL®4.5 • Video Memory: GDDR5 2GB • GPU Boost Clock: 1531 MHz • GPU Base Clock: 1252 MHz • CUDA Core: 384 • Memory Clock: 6008 MHz • Memory Interface: 64-bit • Digital Max Resolution: 7680x4320 • Interface: DVI x 1 • HDMI x 1 • HDCP support
Спецификации
Категорија Графички картички
Is Gaming N/A
Memory Type GDDR5
GPU Brand nVidia® GeForce™
RAM Capacity 2 GB
Brand ASUS
Part Number NULL
GPU Model GT 1030
GPU Slot PCI-E 3.0
Write Your Own Review
You're reviewing:ASUS GeForce™ GT 1030 PH-GT1030-O2G, PCI Express 3.0, GDDR5 2GB
Повеќе продукти од ASUS