Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD Home/Office i5 10th Gen/ 8GB/ 240GB

-9%
Има на залиха
Special Price 17.800 ден. Regular Price 19.580 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 998574
Во ДДСтор магацин
Гаранција: 1080 (дена)
Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Gigabyte H470M K LGA1200 • Процесор - Intel Core i5-10400 6core 2.9GHz LGA1200 • Меморија - DDR4 8GB 2666MHz • Графичка - Intel Integrated • Куќиште - ATX Midi Tower Case Matrix MX-11 w/ 700W PSU Black • SSD Диск - SSD 2.5" Kingston A400 240GB • Кулер - Intel stock cooler • Напојување - PSU 500W Spire • ПОДАРОК - жичано глувче и тастатура *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Core Name 10th Gen. Comet Lake
GPU Model Integrated
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
Promotion Type [Stock Clearance New]
Brand DDCom
Is Gaming No
SSD Capacity 240 GB
HDD Capacity N/A
Part Number DD Home/Office i5
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Повеќе продукти од DDCom