Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD Intel Medium Level Gaming PC MATREXX 40 i5 12th Gen/ 8GB/ 500GB SSD/ GTX 1630 OC 4GB

-9%
Има на залиха
Special Price 39.900 ден. Regular Price 43.890 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 999153
3-5 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - MB H610M DDR4 LGA1700 3200MHz • Процесор - i5 12400F LGA1700 BOX • Меморија - 8GB DDR4 3200MHz • Графичка - GPU GTX 1630 OC 4GB GDDR6 • Куќиште - Case Deepcool MATREXX 40 • SSD Диск - M.2 NVMe 500GB PCIe • Кулер - COOLERS CPU ARCTIC Freezer 34 BULK • Напојување - Power Supply 650W, ATX 12V • ПОДАРОК - MARVO Keyboard, Mouse, Headset & Mouse Pad *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Core Name 12th Gen. Alder Lake
GPU Model N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
Promotion Type Black Friday
Brand DDCom
Is Gaming Yes
SSD Capacity 500 GB
HDD Capacity N/A
Part Number DD Intel Medium Level Gaming PC MATREXX 40
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Повеќе продукти од DDCom