Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell Latitude 5480 14" i5 7th Gen/ 8GB/ 256GB

-12%
Има на залиха
Special Price 17.200 ден. Regular Price 19.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 996364
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell Latitude 5480 14" i5 7th Gen/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Гаранција на батерија 3 месеци Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 14", 14-Webcam-Qwerty US • Процесор : Intel® Core™ i5-7440HQ Processor (6M Cache, up to 3.80 GHz) • РАМ : 8GB RAM DDR4 • SSD Диск : 256GB SSD nvme • Графичка карта : Integrated Intel VGA • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 A+ Premium означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
Core Name 7th Gen. Kaby Lake
SSD Capacity 256 GB
Brand DELL
Class А+ Premium refurbished
Optical Disk Type No OD
Max Turbo Frequency: up to 3.80 GHz
CPU Clock Speed: 2.80 GHz
Memory Type DDR4
Case Type N/A
Promotion Type Black Friday
Type Of Operating System Без оперативен систем
HDD Capacity N/A
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 14"
Processor Technology Intel® Core™ i5
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
Part Number Latitude 5480
Повеќе продукти од DELL