Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 3070 SFF i5 9th Gen/ 8GB/ 256GB SSD

Нема залиха
15.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 12-06-2024
КОД: 955640
Наскоро
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 3070 SFF i5-9500/ 8GB/ 256GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-9500 Processor 9M Cache, 3.00 GHz up to 4.40 GHz Coffee Lake # of Cores 6 # of Threads 6 • РАМ - 8GB DDR4 • ССД Диск - 256GB • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оптички уред - DVD-RW • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Case Type SFF/Desktop
Class А+ Premium refurbished
Core Name 9th Gen. Coffee Lake
Promotion Type New Stock Refurbished
Внатрешни порти (SO)DIMM ram slot (total banks) x 2, Free ram slot x 1, Free SATA x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 2
Max Turbo Frequency: up to 4.40 GHz
Brand DELL
Предни порти Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Memory Type DDR4
SSD Capacity 256 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number OptiPlex 3070 SFF
CPU Clock Speed: 3.00 GHz
Задни портри DisplayPort x 1, HDMI x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Type Of Operating System Без оперативен систем
Повеќе продукти од DELL