Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 500GB

Нема залиха
3.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 12-06-2024
КОД: 1009173
Наскоро
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 7010 Tower i3/ 8GB / 120GB + 500GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i3-2120 Processor (3M Cache, 3.30 GHz) • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 120GB SSD • HDD Диск - 500GB HDD • Графичка карта - Intel HD Integrated • Oптички уред - DVD • Оперативен - N/A Mожност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number OptiPlex 7010 Tower
Brand DELL
Promotion Type New Stock Refurbished, НОВО
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
SSD Capacity 120 GB
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
CPU Clock Speed: 3.30 GHz
Case Type Tower
HDD Capacity 500 GB
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Memory Type DDR3
Повеќе продукти од DELL