Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 7040 Tower i5 6th Gen/ 8GB/ 256GB SSD

Нема залиха
7.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 12-06-2024
КОД: 1009174
Наскоро
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell OptiPlex 7040 Tower i5 6th Gen/ 8GB/ 256GB SSD ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-6500 Processor (6M Cache, up to 3.60 GHz) • РАМ - 8GB DDR4 • SSD Диск - 256GB • Графичка карта - Intel HD Integrated • Oптички уред - N/A • Оперативен - N/A Mожност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Part Number OptiPlex 7040 Tower
Brand DELL
Promotion Type New Stock Refurbished, НОВО
Type Of Operating System Без оперативен систем
Class А+ Premium refurbished
Max Turbo Frequency: up to 3.60 GHz
SSD Capacity 256 GB
Core Name 6th Gen. SkyLake
CPU Clock Speed: 3.60 GHz
Case Type Tower
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Memory Type DDR4
Повеќе продукти од DELL