Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell OptiPlex 7070 Ultra Mini I5 8th Gen/ 8GB/ 256GB

Има на залиха
21.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2022
КОД: 990526
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Dell OptiPlex 7070 Ultra Mini I5 8th Gen/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-8365U Processor 6M Cache, up to 4.10 GHz • РАМ - 8GB RAM DDR4 • SSD Диск - 256GB SSD NVME • Oптички уред - N/A • Графичка карта - Intel® HD Graphics • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 • Dell 130Watt 19.5v/6.7a pin A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Мини и Микро компјутери
Class А+ Premium refurbished
SSD Capacity 256 GB
RAM Capacity 8 GB
Case Type Mini/Micro PC
Core Name 8th Gen. Coffee Lake
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, USB 3.0 x 2
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 2
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, USB 3.0 x 1
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished]
HDD Capacity N/A
Brand DELL
Part Number OptiPlex 7070 Ultra Mini
Processor Technology Intel® Core™ i5
Write Your Own Review
You're reviewing:Dell OptiPlex 7070 Ultra Mini I5 8th Gen/ 8GB/ 256GB