Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Dell PowerEdge R720 2U 2xXeon E5-2660/ 128GB/ 2x3TB SAS

-17%
Нема залиха
Special Price 19.900 ден. Regular Price 24.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 12-06-2024
КОД: 1003284
Наскоро
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Dell PowerEdge R720 2U 2xXeon E5-2660/ 128GB/ 2x3TB SAS *6 месеци гаранција на дисковите • Процесор: - 2 x Intel® Xeon® Processor E5-2660 (20M Cache, 2.20 GHz, 8.00 GT/s Intel® QPI) Octa-core • Меморија: - Капацитет - 128GB - Тип на меморија • Хард диск: - Капацитет - 2 x SAS 3TB - H710P-2 x PSU • Портови: • Куќиште: - Тип на куќиште - Rack - Димензии - 27.64 x 18.99 x 3.44 inches - Тежина - 57.9 pounds ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно. Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции. Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Сервери
Case Type Rack Server
Promotion Type New Stock Refurbished, Попуст
Class А+ Premium refurbished
RAM Capacity 128 GB
Processor Technology Intel® Xeon®
HDD Capacity 6 TB
Brand DELL
Part Number PowerEdge R720
Повеќе продукти од DELL