Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Lenovo ThinkPad T470 14" i5 6th Gen/ 8GB/ 256GB

-13%
Има на залиха
Special Price 13.900 ден. Regular Price 15.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 22-04-2024
КОД: 996358
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Lenovo ThinkPad T470 14" i5 6th Gen/ 8GB/ 256GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Гаранција на батерија 3 месеци Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Екран : 14" 1920x1080 • Процесор : Intel® Core™ i5-6300U Processor (3M Cache, up to 3.00 GHz) • РАМ : 8GB • SSD Диск : 256GB NVME SSD • Графичка карта : Интегрирана • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 • Webcam - Yes • Тастатура : Qwerty US A+ Premium означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished Лаптопи
Type Of Operating System Без оперативен систем
Case Type N/A
Memory Type DDR4
CPU Clock Speed: 2.40 GHz
DPI (dots-per-inch) 1920x1080
Max Turbo Frequency: up to 3.00 GHz
Class А+ Premium refurbished
Brand LENOVO
SSD Capacity 256 GB
Core Name 6th Gen. SkyLake
HDD Capacity N/A
Optical Disk Type No OD
GPU Brand Intel® HD Graphics (Integrated)
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 14"
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number ThinkPad T470
Камера Да
Promotion Type New Stock Refurbished