Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Cooler Master MWE Bronze 750W V2, Fan Size: 120mm

Нема залиха
5.299 ден.
ДДВ 18% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 26-09-2022
КОД: 936504
Нема залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

MODEL - MPE-7501-ACAAB ATX VERSION - ATX 12V V2.52 PFC - Active PFC INPUT VOLTAGE - 100-240V INPUT CURRENT - 10-6A INPUT FREQUENCY - 50-60Hz DIMENSIONS (L X W X H) -140 x 150 x 86 mm FAN SIZE - 120mm FAN BEARING - HDB FAN SPEED - 2400 RPM NOISE LEVEL @ 20% - 12.16 dBA NOISE LEVEL @ 50% - 17.9 dBA NOISE LEVEL @ 100% - 39.8 dBA EFFICIENCY- 85% Typically 80 PLUS RATING - 80 PLUS Bronze ERP 2014 LOT 3 - Yes OPERATING TEMPERATURE - 40°C POWER GOOD SIGNAL - 100-500ms HOLD UP TIME - >18ms at 100% Full Load@230Vac MTBF - >100,000 Hours PROTECTIONS - OVP, OPP, SCP, UVP, OTP REGULATORY - CCC, CE, TUV-RH, RCM, EAC, cTUVus, FCC, BSMI, KC, CB ATX 24-PIN CONNECTORS - 1 EPS 4+4 PIN CONNECTORS - 1 EPS 8 PIN CONNECTOR - 1 SATA CONNECTORS - 8 PERIPHERAL 4-PIN CONNECTORS - 4 PCI-E 6+2 PIN CONNECTORS - 4 80 PLUS - Bronze MODULAR - Non Modular WATTAGE - 500 to 750W SERIE - MWE Bronze Series
Спецификации
Категорија Напојувања
Power 750 W
Fan Size 120mm
Modular Non-Modular
Energy-Efficient 80 PLUS® Bronze efficiency (up to 89%)
Backlight N/A
Part Number NULL
Brand Cooler Master
Write Your Own Review
You're reviewing:Cooler Master MWE Bronze 750W V2, Fan Size: 120mm
Повеќе продукти од Cooler Master